şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ruyalar gercek olsa seni her gun gorurdum
  o incecik beline sarilarak yururdum

  sabah olmasin diye gunesi dururdum
  yanardaglarda tuten atesi sondururdum
  yatagina her gece gelincik doldururdum
  dudagina bin kere opucuk kondururdum

  ruyalar,ruyalar,ruyalaaaar
  ah ruyalar gercek olsa....

  ruyalar gercek olsa
  sana guller verirdim
  o gullerle belki de kucagima gelirdin
  sarildim boynuna
  sokulurdum koynuna
  o gul dudaklarindan operdim doya doya

  emel sayin'in seslendirdigi bir sarki....
 • soz-muzik: hulki saner
 • emel sayının baş rollerinde oynadığı, şarkısından ismini aldığı filmin adı.
 • 1972 tarihli engin çağlar, emel sayın ve esen püsküllü'nün oynadığı güzel bir film ve şarkıdır
 • şayet umutsuz bir aşk içinde debeleniyorsanız halet-i ruhiyenizi en iyi anlatan şarkı, hele ki emel sayın'ın o içten sesiyle...
 • rüyasında hep güzel şeyler gören birisinin olası isteği.
  o istek ki bir gün elbet körelir, ta ki o güzel rüyalar hastalıklı rüyalara dönene kadar.

  (bkz: ruyada bulent ersoy u kiz arkadas olarak gormek)
  (bkz: ruyada fatih urek le sevismek)
 • en bi güzel aşk şarkısı. yine emel sayın'ın sesi fonda tabi ki.. ne kadar naif, ne kadar aşık bir ses.. sabah olmasın diye güneşi durdurmayı, yanardağlarda tüten ateşi söndürmeyi düşünecek kadar aşık.. sıcak evde kıvrılmışken ne kadar da işler insanın içine kış günü.

  hani bazen filmlerde veya dizilerde görünür aile büyüğü baba karakterlerindeki delicesine emel sayın sevgisi ve aşkı.. ben bunu anlıyorum artık ve o yoldayım nicedir..
 • şarkıda "yatağına her gece gelincik doldururdum" gibi bir replik var ki aklımı başımdan alıyor, düzgün düşünmeyi bir süre erteliyorum..

  sarkinin baslarinda sabah olmasin diye günesi durduran, yanar daglarda tüten atesi sonduren (sabah olmasin diye mi bilmiyoruz.. sabah olmasin diye yanardag sondurmek biraz abes geliyor bana.. hatta bence birisi icin yanardag sondurmek manasiz.. benim icin yanardag sondurseler "hoşt" derim kaçarim) manyak emel sayin sarkinin burasinda "yatagina gelincik doldururdum" diyor.. sarkinin sonralarina dogru "sana güller verirdim belki o güllerle kucagima gelirdin" diyen bir emel sayinin olmasi sarkinin saykodelyasini aciklar sanirim..

  her neyse hadisemiz,sorumuz su; emel sayin yataga gelincik doldururken bunu hayvan gelinciklerle mi bitki gelinciklerle mi yapar?

  ben hayvan gelincik i savunuorum zira gelincik hayvani dedigin asil bir hayvandir.. zamaninda kraliyet ailelerinin en sevdikleri hayvanlardan bir tanesidir.. ayrica atakan bir hayvan olmakla birlikte yilana karsi direnci olan tek hayvandir.. simdi yilanin burada neyin metamorfozu oldugunu ben soylemeyecegim.
 • hayir mesela "yatagina her gece papatya doldururdum" dese bizi polemikten kurtaracak genc beyinlere icatlar yaratmalari, denklemler cozmeleri icin vakit taniycak. veya tam tersi "yatagina her gece rakun doldururdum" dese "evet sahane bir hayvan bravo" diyip gecicez ama gelincik.. lanet olsun bebek..

  cok romantik sanilsa da bir sekilde sapikca bir sarki oldugunu soyleyebilirim ben..

  zira sondaki bölümde;
  "sana guller verirdim
  o gullerle belki de kucagima gelirdin"

  bu nasil bir dustur.. ayrica mesela max 50 kiloluk emel sayin bana güller verse, ben de "etkilendim güllerden" diyerek kucagina gitsem "çökeriz" saka yapmiyorum ölür biter kahrolur orada emel sayin.. 113 kilo bir insan olarak bitiririm oracikta kariyerini..

  emel sayin gibi citipiti bir hanfendimize yakismiyor bu sarkiyi soylemek. ben ersen ve dadaslarin komple bu sarkiyi soylemelirini beklerdim

  "yatagina her gece gelincik doldururduk.. zira anadolu rock i yapioruz.."
 • belki bu sarkida bahsedilen gelincik, recep bülbülses'in bir gay'i oynadigi filmde bahsedilen gelinciktir (korkuyorum allahim)

  http://www.alkislarlayasiyorum.com/…1e28986e24b7e91