şükela:  tümü | bugün
 • halil karaduman'ın bir bestesidir. en güzel zeki müren söyler.
 • "hic kimseye soylemeden, hasretimiz bilinmeden
  gizli gizli gorunmeden ruyalarda bulusuruz
  bu sarkiyla kavusuruz."

  cok can yakan bir eser.
 • halil karaduman'in bestesini yaptigi, sofyan usulunde nihavend makaminda bir turk sanat muzigi eseridir. $arkinin en onemli ozelligi cogu yerde neva uzerinde u$$ak makam ce$nisini gostermesidir. misal vermek gerekirse, ''sevdalanmi$ kalbimizle ruyalarda bulu$uruz'' kismina dikkat etmeli. son olarak $arkinin sanat gune$inin yani sira muazzez ersoy tarafindan da icra edilmi$ oldugunu belirtelim.
 • zeki müren öyle içten söylüyor ki bu şarkıyı, yanı o kadar olur... özellikle son 30 saniye var ki, anlatmaya imkan yok, ilk duyduğumda noluyoo lan demiştim, öyle bir şey...

  "rüyalarda buluşuruz, bu şarkıyla kavuşuruz" sayıklamaları esnasında bir ah çekiyor ki ben öyle bir ah duymadım bu güne kadar, noluyo lan tepkisini verdirense sonunda çekilen "uuuffffffff!"tur. ki onu tarif etmeye imkan yoktur. hatta ne manaya geldiğini de bilemedim, bilmek istemedim. yalnız gaza gelip eşlik etmeye çalışınca etraftan tip tip bakıyolar, lütfen evde yalnız başınıza deneyiniz.
 • sözleri...

  yıllar var ki biz seninle
  bakışarak konuşuruz
  sevdalanmış kalbimizle
  rüyalarda buluşuruz
  bu şarkıyla kavuşuruz

  aşk gülümüz solsa bile
  gözümüz yaş dolsa bile
  zaman geçmiş olsa bile
  rüyalarda buluşuruz
  bu şarkıyla kavuşuruz
 • eski sevgiliyi rüyanda görmüşsündür (ki zaten artık anca rüyanda görürsün) sonra sabahının feleği şaşar, aklına bir şarkı gelir,

  "aşk gülümüz solsa bile
  gözümüz yaş dolsa bile
  zaman geçmiş olsa bile
  rüyalarda buluşuruz
  bu şarkıyla kavuşuruz"

  işte o şarkı bu şarkıdır.
 • iki gündür düzenli olarak tekrardan dinlediğim şarkı. bir zeki müren şarkısı. ne hoş söylemiş zeki amcam, sanat güneşimiz.
 • en iyi yorumunu leyla ile mecnun'un ilk sezon 7. bölümünde mecnun leyla'nın rüyasına girdiğinde kim söylüyorsa ondan dinlediğim şarkıdır. sanat güneşimiz muhterem zeki müren ve cengiz kurtoğlu da fena okurlar.
 • https://www.youtube.com/watch?v=wsjf-youijm

  gaye su akyol, muhteşemsin. sanırım dinlediğim en güzel
  hali bu şarkının.
  tek eksik meze ve rakı.
 • ferdi özbeğen'in '89 çıkışlı yaktı geçti albümünde yorumladığı şarkı. bizim arabada bu albüm sürekli dönerdi, en çok da bu şarkıyı dinlerdi bizimkiler.

  hiç unutmam, kaçırılmış, tecavüze uğramış ve ormanlık bir alanda cesedi bulunmuş bir çocukla ilgili, gazetede yayımlanmış bir haber üzerine konuşuyorlardı bir defasında bizimkiler arabada, o dönem çok sık rastlanan olaylar değildi sanırım bunlar ve bu şarkı, bu korku dolu haberle kaldı o zamandan beri bende.

  anneler babalar, siz siz olun, çocuklarınızın yanında her şeyi konuşmayın..