• halil karaduman'ın bir bestesidir. en güzel zeki müren söyler.
  • "hic kimseye soylemeden, hasretimiz bilinmeden
    gizli gizli gorunmeden ruyalarda bulusuruz
    bu sarkiyla kavusuruz."

cok can yakan bir eser.
  • halil karaduman'in bestesini yaptigi, sofyan usulunde nihavend makaminda bir turk sanat muzigi eseridir. $arkinin en onemli ozelligi cogu yerde neva uzerinde u$$ak makam ce$nisini gostermesidir. misal vermek gerekirse, ''sevdalanmi$ kalbimizle ruyalarda bulu$uruz'' kismina dikkat etmeli. son olarak $arkinin sanat gune$inin yani sira muazzez ersoy tarafindan da icra edilmi$ oldugunu belirtelim.
  • zeki müren öyle içten söylüyor ki bu şarkıyı, yanı o kadar olur... özellikle son 30 saniye var ki, anlatmaya imkan yok, ilk duyduğumda noluyoo lan demiştim, öyle bir şey...

"rüyalarda buluşuruz, bu şarkıyla kavuşuruz" sayıklamaları esnasında bir ah çekiyor ki ben öyle bir ah duymadım bu güne kadar, noluyo lan tepkisini verdirense sonunda çekilen "uuuffffffff!"tur. ki onu tarif etmeye imkan yoktur. hatta ne manaya geldiğini de bilemedim, bilmek istemedim. yalnız gaza gelip eşlik etmeye çalışınca etraftan tip tip bakıyolar, lütfen evde yalnız başınıza deneyiniz.
  • sözleri...

yıllar var ki biz seninle
    bakışarak konuşuruz
    sevdalanmış kalbimizle
    rüyalarda buluşuruz
    bu şarkıyla kavuşuruz

aşk gülümüz solsa bile
    gözümüz yaş dolsa bile
    zaman geçmiş olsa bile
    rüyalarda buluşuruz
    bu şarkıyla kavuşuruz
  • bir babayı alırsın havası yok değil.
  • https://www.youtube.com/watch?v=wsjf-youijm

gaye su akyol, muhteşemsin. sanırım dinlediğim en güzel
    hali bu şarkının.
    tek eksik meze ve rakı.
  • iki gündür düzenli olarak tekrardan dinlediğim şarkı. bir zeki müren şarkısı. ne hoş söylemiş zeki amcam, sanat güneşimiz.
  • freddy krueger'a ithaf edilesi şarkı.

rüyalarda buluşuruz
    bu şarkıyla* kavuşuruz

*
    "1, 2 freddy's coming for you
    3, 4 better lock your door
    5, 6 grab your crucifix
    7, 8 gonna stay up late
    9, 10 never sleep again"
    (kavuşturucu bir etkisi var bu şarkının. rüyalarda. freddy'yle.)

http://tinyurl.com/freddyssong
  • ferdi özbeğen'in '89 çıkışlı yaktı geçti albümünde yorumladığı şarkı. bizim arabada bu albüm sürekli dönerdi, en çok da bu şarkıyı dinlerdi bizimkiler.

hiç unutmam, kaçırılmış, tecavüze uğramış ve ormanlık bir alanda cesedi bulunmuş bir çocukla ilgili, gazetede yayımlanmış bir haber üzerine konuşuyorlardı bir defasında bizimkiler arabada, o dönem çok sık rastlanan olaylar değildi sanırım bunlar ve bu şarkı, bu korku dolu haberle kaldı o zamandan beri bende.

anneler babalar, siz siz olun, çocuklarınızın yanında her şeyi konuşmayın..
hesabın var mı? giriş yap