şükela:  tümü | bugün
  • hayallerde yaşıyor bazı ibneler'den farklı bir durum. rüyadan keyif almak, sahici duygular hissetmek, yoğurdu rüyada yiyip beğenip, gerçek hayatta da ondan sonra sevmeye başlamak. bilip de dikkat etmediği bir şarkıyı* rüyada dinlemek, uyanır uyanmaz gerçekten dinlemek, vay anasını güzel şarkıymış aslında diyip sevmek. güzel rüya görüp keyif almak, kabus görüp yine keyif almak. böyle böyle derken, ikinci bir rüyalar dünyası kurmak. böyle bir durum.
    eskiden vize-final haftalarında bol kahve-düzensiz uyku ikilisi eşliğinde olurdu özellikle. çok acayip fantastik rüyalar görürdüm. şimdi saldık tabi, vizeydi finaldi siklediğimiz yok.
  • daha tehlikelisi ise, sevdiğinizi rüyalarda yaşatmaktır. imkansızdır hiç bir şekilde karşılığı olmadığı ve olamayacağı birsini seviyorsunuzdur ama bir yandan da onu bir şekilde yaşamak istiyorsunuz. işte çözüm burda rüyalarda yaşamak. tüm gün boyunca onu düşünün. beyninizin onunla dolu olsun ki gece rüyanızda görebilme ihtimaliniz artsın. şanslıysanız rüyanızda görürsünüz. bir gece rüyada görebilmek için tüm gün düşünebilecek kadar psikopatça seviyorsanız inanın o kısa rüya saniyelerini yaşamaya paha biçilemez.
  • bir makine icat edilmiş farzedelim, bu makine ile insanlar sınırsız sürede ve kontrol edilebilir rüyalar görebiliyorlar. sadece temel ihtiyaçlarınız için uyanıp sonra kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. soru şu, rüyada olmak ile uyanık olmak arasında beynimiz için bir fark var mı? bence yok. o yüzden yaşam da ölünce uyandığımız bir rüyadan ibarettir.