• gerçekleşmesini çok istediğim teknoloji. lan düşünsene akşam oturup tv'de dün gece gördüğün heyecanlı rüyayı izleyebiliyorsun. dünyanın en tuhaf filmleri ve başrol hep sensin. seyir zevki bundan daha yüksek bir şey olamaz herhalde.
  • insan v2.0 ile gelen özelliktir.

(bkz: insan v2.0/#89327168)
  • bazen yazarak yaptığım iştir. çünkü rüya meselesi acayip ilgimi çekiyor, bu konuya tarif edilmez bir merak duyuyorum. zihin neden onu değil bunu kurguluyor mesela, görseller nereden geliyor, uzunluğu ne, bir anlamı var mı, korkularımızdan mı isteklerimizden mi düşlerimizden mi besleniyor, belirleyici bir yön taşıyor mu... daima merak ettiğim şeyleri çalıştığım göz önünde bulundurulursa bıkana ya da tatmin olana kadar işim olacak gibi geliyor bu meseleyle.
  • "bu muymuş ya" şeklinde hayıflanmamıza neden olacak teknolojik ve aynı zamanda tıbbi gelişme, ilerleme, keşif.

edit: şahsi fikrime göre rüyalar hafıza artıkları. gece uyuduğumuzda beynimiz gün içerisinde alınan bilgiyi düzenleyip uygun yerlere yerleştirirken, orada duran işe yaramayan bilgileri de gidip başka yere yerleştiriyor sanırsam. işte bu bilgi trafiği esnasında bir takım saçma sapan, kesik kesik olaylar su yüzüne çıkıyor ve rüya dediğimiz şey de beynin bu aktivitesinin son aşaması olabilir.

konuyla ilgili çok bir b*k biliyormuş gibi konuştum ama böyledir lan herhalde, paralel evrene gidecek, astral seyahat edecek halimiz yok*
  • rüyalar kayıt altına alınabilseydi sezonluk dizi gibi değil, eksik puzzle parçaları gibi yarım yamalak şeyler görürdük. görüntüleri beyin birleştiriyor ve akış varmış gibi hissetiriyor. bilimsel dayanağı olmayan tanım.
  • uyaninca yazsan bi kagida mesela
  • enteresan bir rüya görürsem uyanınca ses kaydını açıp rüyamı anlatıp kaydediyorum. 3 ay sonra denk gelip dinlersem bu ne mk diyip siliyorum.
  • o kadar acaip rüyalar görüyorum ki, hatta rüyamda gördüğüm rüyalarla ilgili konuştuğumu gördüm. rüyamda rüya gördüğümü farkedip kendimi sakinleştirmeye çalışıyorum. eğer kaydedilebilse idi benimkiler oskarlık olurdu. beynimin bu kadar acaip ve kötü şeyleri nasıl üretebildiği konusunda hayretler içindeyim. eskiden melatonin kullanma ile ilgili olduğunu düşünürdüm, şu aralar onu da kullanmıyorum. değme korku filmlerine, bilim kurgu ve dramlara taş çıkarır rüyalarım. rüyamda bile huzur yok bana.
hesabın var mı? giriş yap