şükela:  tümü | bugün
  • edit: bu konu hakkında beklediğim gibi onlarca destekleyen mesaj aldım. bir grup insan ise bilim diyip bizi medyumluk kafasıyla suçluyor. bakın kısaca tekrar izah ediyorum. rüyalarımızın çoğu yaşadığımız günlük olaylarla ilgili. yani geçmiş. bilinçaltımız bu tarz rüyalardan çok görüyor ki bu tarz rüyalar sizi etkilemiyor zaten. ama bir gün geliyor rüyanız sizi etkiliyor. genelde bu rüyalar matrix gibi onlarca imgeye sahip oluyor. sabah kalkınca bir düşünüyorsunuz ve o rüyaları unutmuyorsunuz. noluyo lan dediğiniz rüyalar özeldir. işte bu rüyaların ben farklı olduğunu keşfettim. öte yandan rüya bir bütündür. rüyada ölü görmek diye google'da aratılmaz. bana kalırsa durup düşündüğünüz rüyaların gelecekle çok alakası var. örneğin haziran 2016 yılında bir gece aynen şu rüyayı gördüm. insanlar yunanistan sınırında yürüyordu. herkes dışarıda ben dahil. yanımda arkadaşım var. ardından karşı tepede türk askeri ile yunan askeri birbiri ile savaşmaya başladı derken bir anda üstümüzden çok alçak uçan yolcu uçağı geçti ve üzerinde trt logosu vardı. tam o esnada bizim bir grup türk askeri bu uçağa ateş eteş etmeye başladı ve uçak alev alıp düştü. sabah uyandığımda çok etkilenmiştim ve acaba darbe mi olacak diyiverdim çok iyi hatırlıyorum ki 1 ay sonra da darbe oldu zaten. bu rüya nasıl tesadüf olabilir veya bilinçaltı olabilir. herkes sokaklardaydı üstüne türk askeri bizi yunan askerine karşı koruması gerekirken görevini bırakıp trt uçağına ateş ederek düşürdü ki darbeler klasiktir ilk trt alınıp bildiri okutulur. yani ben şu rüyayı gördüm o zaman niye olmadı konusu yok. spesifik rüyalardan bahsediyorum yüzeysel değil. nadir gördüğünüz ve uzun süreli devam eden rüyalardan bahsediyorum. ayrıca dediğim gibi decoder örneği verdim. beyne gelen veriler 4. boyut olan zaman kavramından geliyor ve bizim beynimiz ise 3 boyutlu. gelen 4. boyutlu veri 3 boyutlu decodere gelince çeviride 3. boyuta göre oluyor olabilir. yani tam olarak net görmeyip saçma sapan bir şekilde görüyoruz demek ki bilemicem. yani şöyle basitleştiriyim. bir dosya uzantısını notpad ile açınca saçma sapan karakterler çıkar. neden çünkü notpad o uzantıda ki dosyayı okuyamaz kendi sistemine göre değerlendirip size anlamsız çıktı sunar. nasıl 3. boyutta olan bir veri 2. boyuta geçerken yükseklik parametresi eksik geliyorsa buda öyle işte.

başıma gelen vakalar ve çevremdeki tanıklardan yola çıkarak vardığım paranormalliklerdir. rüyaları anlatsam çok çok şaşırırsınız tesadüf olamayacak kadar detaylılar ki annemde benim gibi. belki kalıtsal özellik olabilir. bu yaşananlardan yola çıkarak bir teori geliştirdim.

bana kalırsa rüyalar gelecekte, geçmişte ve şuan olan olayları bize karışık olarak sunuyor. bu paranormal bir olay değil aslında düzeltelim. zira fizik okuyanlar bilir zaman kavramı farklıdır yani gelecek geçmiş ve şimdiki zaman aslında aynı anda yaşanan, yaşanmış anlardır ve zaman olayı uzaya yayılmıştır. (zamanı ekmek olarak düşünün ve bıçakla çapraz kestiğinizi hayal edin geçmiş şimdiki zaman ve geleceği görürsünüz) belki beynimiz uykudayken enteresan bir şekilde bu gelecek geçmiş ve şimdiki zamanı alıp karışık olarak çorba şeklinde bize kendi bakış açısıyla gösteriyor. olamaz mı?

şöyle düşünün mesela bir tv sinyali kendi başına manasızdır ancak bir decoder bu sinyali alıp kendine göre yorumlar eğer sinyali yanlış yorumlayan bir yazılıma sahipse saçma sapan bir görüntü çıkar, bulanıktır. işte beyinde bu uzaydaki karmaşık zaman sinyalini alıp kendine göre yorumluyor bize saçma sapan olaylar sunan bir decoder olarak çevrim yapıyor belki de. belki beynimizin evrimi bu yönde oldu, uzaydaki zaman kavramını işleyebiliyor ancak yeteri kadar iyi konumda değil veya tam anlamıyla net işleyemiyor o kadar da iyi evrimleşemedi hala süreç devam ediyor. çünkü rüyalar çok absürt ve karmaşık vaziyetteler. binlerce rüya arasında hatırlanan rüyalar belki bu şekilde düzgün görüntülere sahip olan zamansal rüyalar geri kalanı belki çamur gibi görüntüye sahipler.

bir başka teorim de belki de bizim yaşadığımız paralel evrenlerdeki bizlerle bir şekilde bağlantıdayız. belki uyurken bu bağlantıdan dolayı diğer benliklerimizle bağlanıyoruz ve onların yaşadıkları olaylarını görüyoruz.

fizikteki çoğu keşif absürt düşüncelerin ardından keşfedilmiştir yani bunu ne kadar saçma bulursanız bulun doğru söylüyor da olabilirim bilemeyiz. zira ne fizikte ne insan vücudunda bir çok konuyu çözebilmiş değiliz.
  • "gaybın anagtarları goltuğun altında galıg"
    (emmi, 44/63)

edit: ulan beee entryi silmiş.
  • geleceği gösteriyor olsalardı her yıl uçak kazasında ölüyor olmamız gerekirdi.
  • rüyamda gördüğüm, bunu anlattığım ve ilerleyen zamanlarda rüyamı birebir aynı şekilde yaşamam dolayısıyla, hem beni hem de anlattığım kişileri şoke eden bazı olaylara sebep olduğum için, uzun zamandır benim de gerçekliğini sorguladığım bir durumdur.
  • ne yani, arabamın lastiğini mi çalacaklar şimdi amk?
  • rüyalar net bir şekilde geçmişinizin, geçmiş hayattaki irili ufaklı travmalarınızın bilinçaltında, sadece sizin bilebileceğiniz kodlarla şifrelenmesidir.

geleceği göstermez, iyi okur ya da bir profesyonele okutursanız gerçekte kim olduğunuzu gösterir
  • kalıtsal özellik olabilir demiş ya la.

(bkz: geleceği gösteren rüya görme geni)
  • 40 yıl düşünsem bir ejderha tarafından yeneceğim aklıma gelmezdi. hadi bakalım oturdum bekliyorum.
  • kuran ilmine uygundur ve benim de bir cok kez basima geldi ancak trollenme riskiniz de var ona gore..