şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sıkça yaşadığım durum. bazen gördüğüm rüyalar gerçek hayatta gerçekleşecek olayların bir habercisi oluyor, ama okuyamıyorum. ne zaman ki rüyanın gerçek hayattaki karşılığını yaşıyorum o zaman rüyanın anlamını çözüyorum. bunu defalarca yaşadığım için, gördüğüm ama anlayamadığım rüyaların etkisinde kalıyor ve uzun uzun düşünüyorum: ne demekti ve nasıl davranmalıyım diye....
  • rüyanın içinde kalmaktan evladır. rüyanın içinde kalınca kötü oluyor. zaten kabusların da özü gerçeği ne kadar iyi simule edebildiklerinden geçer.
  • şu anda gece dörtte yataktan kalkıp beni sözlüğü okumaya iten eylemdir.niye böyle abuk subuk şeyleri görüyorsam. o değilde rüyanın normal kısmında oğuz berkayla tanışıyordum. adama ee popçu olmak nasıl bir duygu kızlar falan diye sordum! sanki adam brad pitt. valla bilinç altımda o çocuğa karşı bir şey yok. bir arkadaşım tanıyor oradan esti her halde. neyse yani ya hiç rüya görmeyelim ya da iyi şeyler görelim sözlük. uyumaya korkar oldum.
  • film gibi; maceralı, atraksiyonlu rüyalar gördüğüm zaman yaşadığım durum. bir keresinde dünyanın ilk yaratıldığı anında uçarak şimdiki zamanda romaya kadar gelmiştim. rüyanın ilginci uçma bir nevi boyutlar arası geçiş gibiydi. süpermen gibi elimi uzatıyorum hooop roma, hoop paris .d anlaşılan hala etkisi altındayım ..
  • etkisinde kalıp rüya gördüğün şeylerin, ikinci kez etksine girmektir rüyalar gerçeğin farklı bir şekilde rüya sahibine anlatılış biçimidir sadece o saf gerçek olunca etkisinde çok kalınmıyor tavsiye ederim.
  • ruyada sevgiliyi gorunce daha bi etkisinden cikmak guclesiyor. aslinda cikmak ta istemiyor kisi
  • bir tanesi hayatımın dönüm noktası olma yolunda gidiyor. öyleki üç aydır aklıma gelmeyen tek bir gün yok. rüyamda gördüğüm kişiyi ise her gördüğümde elim ayağıma dolanıyor.
  • çok sık yaşadığım bir durum bu. rüyamda tanıdığım insanlarla yaşadığım garip olaylar sürekli aklıma takılıp duruyor. sadece rüyadan ibaret olduğunu idrak edebilmeme rağmen gerçekmiş gibi hissettiriyor. garip bir durum.
  • kiz kardeşimle birlikte yuruyorduk, gule oynaya. hatta simit almistik, ondan donuyorduk. sabahin koru yani. sonra bir iş makinesi sacmasapan kullanirken araci, bir bakıyorum kardeşim yok ortada. ben bagris cagris arıyorum, yok. ama nasil feryat figan. sonra uyandım birden.

tam kardeşimin okula gitme saati. ses olmayinca iyi bari bugun gitmesin okula diye dusunuyorum tabii. ses geldi birden, hazirlaniyormus. ben de kalktim, yanına gittim bos boş bakıyorum suratina. kalkip eslik mi etsem, yoksa tek mi yollasam. eslik etsem yanında ben olacagim, rüyanın kosullari yerine gelecek. etmesem aklim kalacak diye kafamda kirk tilki donuyor o arada.
    giydim montu, eşlik ettim tabii. abla, niye geliyorsun diyor? spor olur dedim. ustumde de pijamalarim var.
    sabah sabah gerilimin zirvesine ulastim, nasıl ruyaysa artık.
  • bilincin kaygılarınla, yaralarınla en acımasız ve çıplak şekilde oynuyorsa çok daha vahim olan durum. benim böyle çok rüyam var. daha önceden kesilmiş bir yaraya bir şey batması gibi oluyor bu etki. dün yine bir şey battı, bir hafta geçmez artık.