• kendisiyle 2 yıl önce 2-3 kere aynı masada bulunmuştum. o zamanlarda kaç tane arabayı haşat ettiğiyle, istediğimi yaparım kimse birşey diyemez havasıyla konuşuyordu. sonradan sinan çetinin oğlu olduğunu öğrendim ki onu da kendi babasının çalışanların çoğunu minimum maaşla çalıştırdığını gururla anlatarak ve bunun şark kurnazlığı değil ticari zeka olarak gördüğünü söylüyordu.

o zamanlar kendisiyle tanışma sebebim bir arkadaşımla olan muhabbetleriydi. daha sonra arkadaşımla aralarındaki şeyi bitirmişler. sebep ise rüzgar çetinin arabayı manyak gibi kullanması, arkadaşımın korkuyorum, düzgün kullan demesi üzerine kavga etmeleri ve en sonunda kendisine hakaret etmesi olmuş.

haşat ettiği arabalarla, ve babasının insanları az maaşla çalışmaya zorlamasıyla övünen biri için hiç üzülmüyorum açıkçası. keşke hayatını kaybeden polis emniyet kemerini taksaydı da çocuklarını babasız bırakmasaydı. zira bazılarının babaları çok güçlü, onlara birşey olmuyor.
  • iktidar sahiplerinin epeyce yakın dostu olan babası sayesinde görülecek yargılamanın bilirkişi raporu şu ifadeleri içerecektir;

"28.01.2016 günü saat 01.05 sularında istanbul ili beşiktaş ilçesi sahil yolu mahallinde meydana gelen kazaya ait kaza tutanağı, hasar tespit tutanağı okunmuş, görgü tanıkları dinlenilmiş ve kamera kayıtları incelenmiştir. kazanın sanığın kullandığı aracın karşı yöne geçerek, kendi şeridinde seyretmekte olan polis aracına çarpması suretiyle gerçekleştiği tespit edilmiştir. kaza her ne kadar görgü tanıklarının anlatımı ve kamera kayıtlarıyla sanığın 8/8 kusuru ile gerçekleşmiş gibi görünse de sanığın 01.05.2015 tarihli ................. hastanesi raporu ile kronik .............. hastası olduğu ve bu nedenlerle kullandığı ............. isimli ilacın yan etkilerinden birinin de kısa süreli baygınlık olduğu; sanığın söz konusu kazadan 2 saat önce yan etki yaratan ilacı kullandığının o anda yanında bulunan görgü tanıkları ve sağlık raporuyla da sabit olduğu anlaşılmıştır. belirtilen nedenlerle sanığın kaza sırasında baygın olduğu için karşı şeride geçmiş olduğu ve dolayısıyla kastının olmadığı, sanığın söz konusu ilacın yan etkilerini bildiği halde içtikten sonra araç kullanmaya devam ettiği için taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan yargılanması gerektiği yönündeki görüşlerimi...."

göreceksiniz işte. bu ülkenin polisinin gücü garibana yeter. nasıl ki bir vekil çocuğu 15 tane polisi ip gibi önüne dizebiliyorsa gece yarısı. 2 polisin bir zengin çocuğunun keyfi yüzünden ölmesinin de üstünü öyle kapatacaklar. ve o iktidar yalakası tayfa bu olay karşısında sesini bile çıkaramayacak.

edit: imla.
  • dünyanın en saçma yolunda (ortaköy-beşiktaş arası günün saatine göre orta şeridi ortak kullanılan üç şeritli yol) "hızlı" arabası ile "hız" yaparak polis aracına kafadan çarpmış ve 1 polisin ölmesine, 1 polisin yaralanmasına neden olmuştur.
    bakalım ampulsever babası ne yapacak?
    acaba hapis yatacak mı?
    bu kaza bana sevim tanürek'in öldüğü kazayı hatırlattı.

edit: sikayet geri cekildi ve davadan beraat etti. turkiye'de herkesin, herseyin bedeli var diye soyluyorlardi yok diyordum herseyin olamaz diye ama varmis. ruzgar cumlemize bunu kanitlatti.

allah rahmet eylesin.
    toplumsal ahlak ve adalet duygumuzu kaybettik, basimiz sagolsun.
  • "adalet" ve kalkınma partisi döneminde polis öldürüp serbest bırakılmıştır.

işte böyle bir muz cumhuriyeti burası. ak sever sinan çetin gibi birinin oğluysan baban hallediyor cnm.
  • babası için ektiğini biçme vaktidir şimdi. seviyeli dostluklarıyla üstünü kapatacakları basit bir kazaya dönüşecektir. izleyelim görelim.
  • oldukca mutevazi bir aileden gelen ve ailesine yakisir bir sekilde tevazu sahibi oldugunu dusundugum guzel insan. parada pulda gozu de yok. hakki oldugu halde olen kisinin ailesinden bir kurus tazminat istememis, yetmez, bir de kendileri ile helallesmeyi israrla talep etmistir. sonucta kendisi alti ustu alkollu bir sekilde yuksek hizda araba kullanmis, ancak karsi taraf emniyet kemeri takmayarak bu guzel kardesimizin katil yaftasi yemesine sebep olmustur.boyle guzel insanlari hapishane koselerinde curutmek insan haklarina aykiridir. varsin alkollu araba kullanip cocuklari yetim biraksin, varsin kavgada etrafa bir sarjor bosaltisin... mutavzi oldugunu soylemis miydim...

edit: masum askeri öğrencilerin sesinin duyulması adına:

(bkz: hava harbiyelilerin türkiye'ye mesajı)
    (bkz: #62957890)
  • 7 yıla sevinir hale getirildi insanlar. birini öldürdü birini yaraladi adam, 7 yıl nedir yahu.

bunu da unutmayalim:

(bkz: bağdat caddesi'nde çiçekçiye çarpıp kaçan sürücü)

debe editi: bu tatli kiz bizim minik nefes'imiz. yardimlarinizi bekliyoruz.

http://www.yeniduzen.com/…es-icin-el-ele-84978h.htm
  • yıllar evvel benzer bir şekilde şeridinden çıkarak babamın arabasına çarpan şahıs (ki %100 hatalı bulunmuştu) 40 gün hapis yatarak çıkmıştı. babam sadece 36 yaşındaydı ve o kazada hayatını kaybetti. türk ceza adalet sisteminin babamın katili için biçtiği ceza ise sadece 40 gündü. 40 gün sonra o şahıs hayatına kaldığı yerden devam ederken annem kardeşim ve ben o günde kaldık. bizim için hiçbir şey eskisi gibi olmadı.
    velhasıl bu şerefsiz de 1-2 ay yatıp çıkacaktır, daha fazlasını beklemeyin burası türkiye.
  • yakın bir gelecekte hakkında entry'leri mahkeme kararı ile sildirtecek kişi
  • gelişmemiş bir ülkenin genel özetini bu kaza ile göreceğiz:

- emniyet kemeri takmadığı için araçtan fırlayarak ölen polis.

- baba parasıyla porsche'ye binip şehrin göbeğinde hız yaparak kafa kafaya kazaya sebebiyet veren zengin çocuğu.

- türlü bağlantılar ve ayarlarla sümen altı yapılacak olan ölümlü kaza.
hesabın var mı? giriş yap