şükela:  tümü | bugün
 • her ikisi de masum insanların ölümüne sebep olup gerekli cezadan bir şekilde kaçmışlardır. ama elbet bu masumların ahını çekeceklerdir.
 • emrah serbes'in 1-0 önde olduğu versusdur.
 • biri şehir içinde kameraların önünde cinayet işlediği için hemen yakalanmış, diğeri şehir dışında geç vakitte ve otoyolda cinayet işlediği için tespit edilememiş, arkadaşına suçu üstlendirmiş, savcılık olaydan şüphelenip soruşturmayı derinleştirince tırsmış, twitterdan şov yaparak "vicdanlıyım ben ühühü" diyerek teslim olmuştur.

  ilki babasının nüfusunu kullanarak serbest kalmıştır bu arada.

  ülkenin özeti olan iki kişidir.
  edit: versus'a şu da eklenebilir, aslında sayıları çok daha fazla bu katillerin.
  (bkz: #71061780)
 • olay yeri, kaza saati ve arabada bulunan kişi sayısı dikkate alındığında emrah serbes'in 3-0 önde başladığı karşılaştırma.

  emrah= 3
  rüzgar= 0

  rüzgar çetin akşam saatlerinde istanbul dolmabahçede arabasıyla tek başına seyir halindeyken de polis arabasına çarpmıştır. kaçma şansı veya suçu başkasına yükleme şansı olmadan tavşan gibi yakalanmıştır.

  emrah serbes, şehirler arası bir yolda sabaha karşı 4 sularında bir arkadaşı ile arabada seyir halindeyken kaza yapmıştır ve suçu yanındaki arkadaşının üstlenmesine göz yummuştur.

  tabi yukarıdaki koşullar rüzgar'ın babasının iktidar yalakası, emrah serbes'in ise tayyibe her fırsatta giydiren bir kişilik olmasında ötürü;

  rüzgar = 40
  emrah = - 12

  olarak revize edilebilinir.
 • sözlükte taraflardan birine gerekli,olması gerektiği gibi bir tepki verilip yerin dibine sokulurken,diğeri sözlükçülerin gözünde dokunulmaz,kutsal gibi biri olduğundan 2 canın gitmesine,anneyi ise komaya sokup sonradan da suçu arkadaşına yıkmasına ve 6 gün boyunca suçsuz yere de hapis yatmasını sağlamasına rağmen sonradan sözde vicdanıyla başbaşa kalıp suçu kabullendiği için nerdeyse kahraman ilan edilmiştir.

  (bkz: sizin ben ikiyüzlülüğünüzü sikeyim)

  bu arada bu ikinci arkadaş televizyonlarda sürekli öyle böyle delikanlıyım diyip hak,adalet vs kavramlarını ağzından hiç düşürmez.şimdi kısa süreli gireceği hapiste,yazacağı kitaptan kazanacağı paraları çıkınca bir güzel afiyetle yiyebilir artık.
 • (bkz: #71061564)

  ülkenin özeti olan 3 kişiden ikisidir.
  üçüncü ise 4 ağustos 2015 ıspartakule gişeleri trafik kazasının asli kusurlu faili bilengül becerendir.
  ve mahkeme ve emniyet güçlerinin üzerinde yeterli toplumsal baskı olmadığı için bu coğrafyada hala serbesttir.

  trafik kazalarında ceza sürecinde malesef artık hak hukuk adalet kavramları değil, güç imtiyaz toplumsal farkındalık devrededir.

  bu arada trafik kazalarında yitirdiğimiz ve faillerinin hiç ceza almadığı iki değerimizi de hatırlayalım:

  (bkz: ordal demokan) faili 18 yaş altı bir genç
  (bkz: sevim tanürek) faili gg
  ------------
 • içkili araç kullanırken 1 kişiyi öldürüp 1 kişiyi sakat bırakan ve yine içkili araç kullanırken 2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi komalık eden 2 kişinin karşılaştırması.
 • biri dışarıdadır, diğeri içeride.