• sistemi rahatsız etmiştir.
    neden içinde bulunduğu durumu paraya çevirmiyor?
    voleyi vurup köşeyi dönmüyor?
    evlenme programlarına çıkıp sirk hayvanı rolü üstlenmiyor?
    fırında çalışıp bize dürüst mütevazi rolü mü oynuyorsun?
    al işte cezanı bul, çalıştığın yeri deşifre eder, seni yine sistemin içine çekeriz. oraya gelip sana laf atanlar olsa, kavga etsen, aksiyon yaşansa ne güzel ne güzel.

bu ülkede biri azıcık da olsa doğruları yapsa, herkes rahatsız oluyor. çünkü dürüst, namuslu biri, böyle olamayan herkesin seçimlerini sorgulatıp, kötü hissettiriyor. o yüzden yaşama şansı yok. mutlaka tüketilmeli. yok edilmeli.
  • kayıtlara geçsin diye söylüyorum, kendisi benden çok daha yakışıklıdır, kız olsam şu anki halime vermeyip direkt rüzgar'ı tercih ederdim. ciddiyim.

28 m turkey.
  • aşkımı öldürüp tarihin tozlu sayfalarına gömen terbiyesiz. sen ki bu kadar güzel bakıp gülen türkiye standartlarının üzerinde ekstra çekici bir hatunken.. olum bunları söylerken kendimi ibne gibi hissediyorum. ne yaptın bana nil.. rüzgar.. her neyse.
  • ismini ve penis boyunu kendi seçebilmiş şanslı erkektir.

hangimizin böyle bir imkanı oldu beyler?
  • "10 yaşında filandım, bir çocuk markasının erkek reyonundan şort veya tişört aldı annem, daha doğrusu ben seçtim, o da itiraz etmedi. dünyalar benim oldu! içinde kendimi en rahat hissettiğim giysilerimdi. saçlarımı, amerikan tıraşı kestirince de kendimi çok beğenmiştim. o halimle bir akrabamızın düğününde kızlar tuvaletine girecektim, orada çalışan biri, “oraya giremezsin! erkeklere girmen gerekiyor” demişti de ne kadar mutlu olmuştum..." demiş oyuncu. hele o son cümleyi okuyunca içim cız etti. 10 yaşında dahi o çocuk kalbi bundan dolayı pır pır ediyorsa, kararına kulp takanlara bok yemek düşer.
  • feminist bir yazarin sozuyle baslayayim, "kadinin escinselligi bile ikinci sinif muamele goruyor" diyordu. yani erkek escinselligi uzerine koparilan firtinalarin hicbiri kadin escinselliginde yasanmiyor, "amaaan giren cikan bir sey yok ki takiliyorlar oyle iste" deniyor, "kocuma bak bebeklerle oynamiyor, futbol oynuyor iste" halleri..aslinda tuhaf gelebilir ama kadin, escinselliginde bile "erkeksiligiyle" toplumda "terfi" ediyor! yazilanlari okuyun, herkes kilindan tuyunden, kemikten yapilma penisinden, yakisikliligindan, kizlari goturme onerilenlerinden bahsediyor. lutfen, sadece ama sadece bu yazilanlari trans kadin haline gelmis x bir unlu uzerinden (kimi ornek gostersem gg olur diye isim vermiyorum, sadece gunumuz standartlarinda yakisikli sayilabilecek unlu bir erkek olmasi yeterli) yeniden okuyun. nelerin gozunuze farkli gorunecegini bir dusunun. su "hosgorunun" yuzde birini kadina donmus bir erkek icin gosterip gostermediginizi sorgulayin. nil seksi bir kizdi, ruzgar oldu, kankamiz oldu.. ahmet kizlarin sevgilisi seksi bir erkekti, aylin oldu, orospu oldu, bilemedin en iyi ihtimalle maymun oldu! olayimiz bu, degil mi?

kendini taniyan ve ne istedigini bilen bir kisi olarak gordugum ve saygi duydugum, cok zor bir kararin altindan kalkmis bir insandir kendisi. bundan sonraki hayatinda sans diliyorum, cok ihtiyaci olacak.
  • askere çağrılmasa devlet cinsiyetini kabullenmiyor denir eleştirilir, çağırılsa bürokrasiyle uğraştırılıyor denir, kavgaya karışır dayak yer olayın içeriği bilinmeden masum olur. haber sitelerine en çok röportaj veren ama her lafında haberim cıksın istemiyorum diyen hah bu sefer haberleri tükendi derken yine mağdur olup röportaj veren adamdır.
    sen erkek misin? evet erkeksin, o zaman askerlik kağıdı da gelecek kavgaya da tutuşacaksın,küfür de yiyeceksin. bunlar senin başına erkek olduğun için geldiyse şikayet etme hakkın yok. ben şurada tecili uzatırken yasadigim problemler basligi açsam derdini sikeyim butonu bakinizini yapistirirlar. neden? yasadigim toplumda erkek icin olagan seyler bunlar da ondan. kavgalar, küfürler, toplumun yükledigi erkeklik yükleri. entelektüellik adına her satırda kadın olmak zor goygoyu yapanlar bunu atlıyor, bu toplumda erkek olmak da zor ve erkeksen bu yükleri kaldırırsın. korkuyorum yarın öbür gün, metroda bana yer vermediler diye röportaj verecek. kendisi pozitif ayrımcılık istiyor isteklerini öylesine olaganlastirmis ki karsı durdugundaysa negatif ayrimci oluyorsun.
  • nişantaşı civarında bir pastanede işe başlamış, gerçekten yürekli bir delikanlıdır kendisi..

şahsen ben bu haberi görünce önce dikkat çekmek için yapılmış sandım..hani olur ya "ünlü türkücü nasıl ölümden döndüüü" diye bi başlık görürsün, içeriğinde "klip çekimleri sırasında..." diye başlayan bir haberle karşılaşırsın..işte bende öyle birşeyle karşılaşacağım, "rüzgar erkoçlar yeni dizisi için..." diye başlayan bir haber okuyacağım sandım..ama gerçekmiş..

helal olsun demekten ötesi yakışmaz..üstelik belki her zaman takıldığı mekanların olduğu, sürekli tanıdığı insanlarla karşılaşacağı bir semtte..davulun sesi uzaktan hoş gelir..bugün rahatı keyfi yerinde olan herkes "zorda kalsam pazarda limon da satarım" der, peki gerçekte bunu kaç kişi yapabilir ? rüzgar'ın verdiği hayat mücadelesini tasvip edip etmemek ayrı mesele ama takdir etmemek gerçekten mümkün değil..
  • nice yiğidin google açıp bacak, kemik, penis yazmasına neden olan adam. şaka bir yana, bu ülkede hissettiği gibi yaşama cesaretini gösterdiği için kendisini tebrik ediyorum. örnek alınası.
  • 30 küsur yıllık erkeğim, evlenemedim. rüzgar üç senede evlendi. bu bir başarıysa; tebrikler.
hesabın var mı? giriş yap