şükela:  tümü | bugün
  • edirne'de bulunan güzide kitapçıdır. eski kitap da bulunabilmektedir kendisinde. ayşekadın'a doğru inerken anadolu öğretmen lisesi geçildikten sonra sgk il müdürlüğü'nün hemen bitişiğindeydi eskiden. şimdi orduevi'nin karşısındaki kitapçılar çarşısı'nda (eski carmen sineması'nın bulunduğu muhittin günel iş merkezi) ikinci kattadır.

    eski basım kitaplar haricinde tarihten siyasete, edebiyata birçok konuda farklı kitaplara ulaşabilmek mümkündür. ders kitapları da bulunur. kitap haricinde de sohbet etmek için gidilen, müdavimi olunan mekandır. kitap tavsiyeleri şahanedir. 2011'den beri faaliyette olup edirne'ye her uğrayış da muhakkak bir bakıp çıkılan mekanlardandır. yeni yerinde rafları dolaşmak daha eğlenceli hale gelmiştir.*

    facebook sayfası için: https://www.facebook.com/kitapciruzgar/

    (bkz: edirne kitapçıları)
  • edirne'nin nevi şahsına münhasır kitapçısı. müşterileri, ki aynı zamanda arkadaşıdırlar da kendisini sahaf olarak tanımlasa da, kendisi şiddetle bu tanımı reddetmekte ve her fırsatta henüz sahaf mertebesine ulaşamadığını vurgulamaktadır. bu sahaflık ilahlık gibi bir durum herhalde kitapçılar arasında. her neyse, sohbeti, çayı-kahvesi, kitabı gayet güzel bir kitapçıdır. yalnız eksik kitap bilgisiyle ve bilginizle giderseniz terslenme olasılığınız yüksektir. ama yine de o sizin istediğiniz kitabın hangi kitap olduğunu hemen anlar. bir keresinde öğrencinin biri nazım fikret'in çalıkuşu kitabını istedi (bu olaya şahidim, kitap adını farklı söylemiş olabilirim ama 3. bir yazara aitti o da sonuçta); hemen çocuğun ne demek istediğini anlayıp, yok dedi. hayır çocuk bile ne istediğinin farkında değilken kitapçının bunun farkında olması sahaflık değil de nedir?
    bu arada yakın zamanda eski ufacık mekanı terk edip sonunda, daha geniş bir dükkana çıktı. edirne'de orduevi karşısındaki muhittin günel iş merkezi, 2. katta artık. edirneye yolunuz düşerse mutlaka görünüz.