şükela:  tümü | bugün
 • endüstri mühendisliği toplulukları birliği tarafından, 23 kasım'da, koç üniversitesi'nde düzenlenen marka yönetimi seminerinde son konuşmacıydı. gayet başarılı bir sunum yaptı, dinleyicilerin ilgisini bir an olsun kaybetmedi. o konuşurken ben yoruldum resmen, hatun makineli tüfek gibi. kendine güvendiği ve konusuna hakim olduğu ortada, hiç teklemiyor.

  kendisi odtü kimya mühendisliği mezunuymuş. sonradan kimya mühendisi olmak istemediğini farketmiş ve kişisel marka ve imaj danışmanı olmaya karar vermiş. başta zorluklarla geçen, sonradan hakettiğini aldığı ve başarılı olduğu bir hikayesi var. hani şu bir senin benim gibi normal insanlarda olmayan hikayelerden.

  velhasıl, sevdim ben rüzgar mira'yı. seminerin en güzel kısmıydı. dur twitter'dan da ekleyeyim tam olsun.
 • inanılmaz güzel ve zarif bir kadındır. kendisini sağolsun twitter üzerinden buldum hemen takip etmeye başladım inanılmaz güzel tavsiyeleri var. ancak rica ediyorum erkeklere daha fazla zaman ayırsın, blog yazılarına biraz daha çoğaltsın ve seminerlerini önceden görebileceğimiz ve katılabileceğimiz şekilde yayınlasın zira kendisinden mahrum kalıyoruz.
 • bankalara verdiği eğitimler hafta içi olsun lütfen. sosyal mesajımızı verdiğimize göre devam edebiliriz.

  kendimce salon beyefendisiyim ama rüzgar hanımın ilk verdiği testte bile çuvalladığım anlar oldu.

  severek izliyoruz kendisini.
 • bagimsiz denetim firmalarinin da oryantasyon egitimlerine katilip imaj hakkinda danismanlik hizmeti veren kisi. citi piti, minyon ve kendine guvenen bir kadin izlenimi birakti bende. ayrica kisilerin o gun giydikleri kiyafetler uzerinden giderek de yorumlar yapabilir ve bu da size koyabilir. o yuzden ruzgar mira hanimin verdigi bir egitime giderken giyiminize ekstra bir ozen gosterin derim.
 • anlattıklarında aklıma yatmayan çelişkili bir kısım vardı. en iyisi sorayım dedim. üşenmedim feysbuk sayfasına mesaj attım ama hiç sallamadı. "sallamadınız" dedim yine sallamadı. e o zaman cevap veremediğine göre gerçekten bir çelişkiymiş diye düşünüyorum artık.

  (bkz: cevab veremedi)

  kişilere sürekli "kendiniz olun, kendi mesajınızı verin!" diyor ancak bir yandan da giydikleri, tavırları ile ilgili iyi/kötü noktaları belirleyici sözler söylüyor, kurallar koymaya çalışıyor. peki senin kötü diye nitelendirdiğin ya o adamın doğal, kendi hali ise, vermek istediği mesajsa ne olacak? o yüzden doğallığı, kendimiz olmayı falan bir kenara bırakalım. kendimizi kandırmayalım. kişisel imaj sürecinin yapmaya çalıştığı şey, kişiyi toplumun seveceği hale getirmektir. kişinin ne hissettiğinin bir önemi yoktur. tribünlere oynayan, kişiyi satmaya çalışan bir süreç bu. yoksa, imaj konusuna yatırım yapan iki örnek olarak, ne lady gaga'nın ne de muhtelif ceo'ların kıyafetleri içinde "oh mesajımı veriyorum ne mutlu bana" diye mesut olduklarını sanmam.

  edit: bu entry sonrası kendisinden anında facebook'tan cevap gelmiştir. yanlış anlaşılmasın, bu entryden hemen sonra mesaj gelmesi rastlantısaldır. sorumu sordum, cevabımı aldım, kibar bir insan olduğu için gecikmenin nedenini de söyledi. sıkıntı yok.
 • tanımadığım etmediğim bir kişisel gelişim uzmanı, "daha". twitter'ına göz atayım dedim şunu retweet etmiş:

  "sabah kahvalti yaparken televizyonda adınızı duyunca gozlerimin içi parladi..yine cok zarif ve şıksınız @ruzgarmiraokan"

  bize ne anlatmaya çalışmış acaba? bir de şöyle bir önerisi var ki hayatımı değiştirdi:
  "nabersiniz?"değil "nasılsınız?" diye soralım, olur mu? #nezaketgorgu
 • pahalı yorumlarını açlık sınırının altında yaşayan banka servis asistanlarına yaparsa sağlam bir dayak yiyeceğini düşünüyorum.

  tanım: gardırap yönetimi uzmanı.
 • kendisini hayranlıkla dinlettiren, zarif mi zarif kişisel marka ve imaj danışmanı. sanırım bildiklerini ilk kendisinde uyguluyor zira muhteşem güzellikte biri olmamasına karşın ilk görüşte zarif, şık ve elegan bir etki uyandırıyor. odtü mezunu olması da yanında cabası.
 • kendisinden az önce haberdar oldum ve muazzam bir koklama hırsı oluştu bünyede, bir anda. bildiğin koklamak istedim kadını. isminden mi kaynaklandı cisminden mi, bilemedim. parfümü ne acaba..?

  pek zarif ve ilgi çekici kendisi.
 • 16 yıllık iş hayatımda almadığım eğitim kalmadı. eğitim almaktan bö gelmiş bir plaza insanı olarak, şirketimizin düzenlediği seminere istemeye istemeye gittiğim bir günde göz kamaştıran, sabahın kör vakti olmasına rağmen muhteşem bir enerjiyle insanları karşılayan, seminer boyunca bir dakika enerjisi düşmeyen, dinleyenleri kendine hayran bırakan, çok güzel, tatlı dilli, bilgisiyle ve manken gibi fiziğiyle kıskandıran, pek zarif ve aynı zamanda eğlenceli ve komik bir kadın. ailecek hastasıyız. (bkz: bir audrey hepburn)(bkz: zarafet)