şükela:  tümü | bugün
  • sekip ayhan ozisik'in en guzel sarkilarindan biridir, muhayyer kurdi makamindandir.

ruzgar soyluyor simdi o yerlerde bizim eski sarkimizi
    vazgec soyleme artik hatirlatma mazideki askimizi
    bir kis gunuydu basladi o hazin macerasi omrumuzun
    vazgec soyleme artik hatirlatma mazideki askimizi
  • bu şarkı sadece melodi olarak dinlenildiğinde dahi çok vurucudur, insanı hüzünlendirir.
  • dertliyken insanı bir fena eden şarkıdır. derdim nedir.. işte hayat gailesi, küresel ısınma, filan.
  • sadi ışılay ın bestesi olarak bilinen eser ancak değildir, ama böyle bilinmesi normaldir. genelde açılışı sadi ışılay ın muhayyerkürdi saz semaisi ile başlar. ilk hane ve tekrarı ile teslimi çalındıktan sonra bu esere bağlanır, yani sadi ışılay ın saz semaisinin tamamı çalınmaz. ancak öyle cuk oturur ki iki eser birbirine, işte iki eser in bestecisi ve ismi o yüzden karıştırılır.
  • dinlediğim onca yorum arasında en beğendim yorumun küçük seniha ya ait olduğu müthiş şarkı.
  • müslüm gürses in pek güzel yorumladığı şarkı.

aylar sonra gelen edit: birçok yorumunu dinledim şimdiye kadar, bu şarkı o kadar güzel ki hepsini sevdim ancak bekir ünlüataer yorumu hepsinden ayrı.
  • düyek usulünde, muhayyerkürdi şahanesinden biridir. tanburda tizleriyle kendinden geçirdiğince, meşakkatli bir icrası mevcuttur. efkarı gönüle, kadehi ele yakıştırır. makam için giriş taksiminde seçilen sadi ışılay saz semaisinin azıcık gösterilmesiyle kıvama soktuğu gibi orada bırakır.
  • gökhan sezen in inanılmaz bir yorum ile söylediği şarkı.
  • tüm şarkı "vazgeç söyleme artık hatırlatma mazideki aşkımızı" bölümünden ibaret bile olsa dinleyebileceğim güzellikte görüyorum kendisini. ulu bir eser yani, melankolisi öyle bir melankoli ki efkar playlistimin incisi.
  • açık ara en başarılı bulduğum muhayyer kürdi makamında bir tsm parçası. gökhan sezen'le rüzgarın konuştuğuna şahit olursunuz...

edit: ha bir de fasıllarda istenmesi kaçınılmaz olan parça... bağırın avazınız çıktığı kadar. bir buz misali dökün içinizi rakınıza efenim. vaaazgeç söyleme artık, hatırlatma mazideki aşkımızı!!