• bestesi refik fersana güftesi cenap kozanoğlu'ya ait acemkürdi şarkı.
    sözleri şu şekildedir:

rüzgar uyumuş ay dalıyor her taraf ıssız
    ölgün bakıyor varsa uzak bir iki yıldız
    hiç çıt bile yok korkma benim bahçede yalnız
    ey gözlerinin rengi kadar kalbi güzel kız
  • trt haber de an itibariyle yayınlanan program da incesaz tarafından yorumlanmış eser. evet incesaz ın yorumu ile ,kemençe,kanun....
  • lisedeyken okul korosunda sırf gözleri mavi diye korist kıza kaptırdığım şarkıydı. bak şimdi öfkem kalktı!
  • çok güzel bir eserdir. hele ki güzel çalınıp söylendiği takdirde daha da bir mest eder insanı. cihat aşkın bu besteyi umutsuz adlı albümünde de icra edilmiştir, entrümantel olarak tabi. acemkürdi şarkı olarak geçer albümde.
  • sözlerinin doğrusu; "bak çıt bile yok." dur. nedendir bilmem şarkılarda bir sözcük ille de keyfi değiştirilir.
    değil efendim, "hiç çıt bile yok" değil. bağlantıda ki şarkıda okunduğu gibi; "bak çıt bile yok."
  • zamaninda modern folk üçlüsü tarafindan da yorumlanmis şarkı. ayni parcayi bizim tepe konseri isimli konser albümlerinde kanun (ve tabii ki gitar) esliginde biraz daha agir bir tempoda icra etmislerdir.

albüm

konser

düzelti: link
  • refik fersan'ın bestelediği sözleri cenap muhittin kozanoğlu'na ait olan, icralarında şiirin ilk dizesi okunduğu için son bölümün manidarlığı es geçilen şahane eser. ikinci dizesiyle birlikte sözleri;

rüzgar uyumuş ay dalıyor her taraf ıssız
    ölgün bakıyor varsa uzak bir iki yıldız
    hiç çıt bile yok korkma benim bahçede yalnız
    ey gözlerinin rengi kadar kalbi güzel kız

meftun olan gözlerim endamını görsün
    kumral saçlarının üstüne busem de taç örsün
    hüsnün ezeli saltanatından da büyüksün
    ey gözlerinin rengi kalbi kadar güzel kız
  • incesazın son albümünde yer alan parçadır...

buyrun
  • incesaz'ın mükemmel yorumladığı parça.
  • odtü klasik türk müziği topluluğunda icra etmişliğim olan zor parça. 1 ay sonra bıraktım o ayrı mesele.
hesabın var mı? giriş yap