şükela:  tümü | bugün
  • orjinal adı the boy who harnessed the wind olan, william kamkwamba tarafından yazılmış, martı yayınlarından çıkmış otobiyografik bir ilk kitap.

(bkz: #37968133)
  • netflix önerisi üzerine bugün izlediğim film. fena sayılmaz. yel değirmeni yapan bir gencin gerçek hikayesini anlatır.
    edit: (bkz: tanrı rüzgar gibidir, her yere ulaşır.)
  • 2 saate yakin suresi ile once gozumu korkutan, izlemeye basladiktan sonrada buyuk keyif alarak izledigim netflix yapimi film.

film yasadigi koyu kitliktan kurtarmak icin ruzgar turbini insa eden bir cocugun hikayesini anlatmakta
  • yönetmenliğini chiwetel ejiofor' un yaptığı, kitap uyarlaması, biyografik, netflix yapımı film. 'bir fen bilgisi kitabından esinlenen 13 yaşındaki william kamkwamba, malavi'deki köyünü kıtlıktan kurtarmak için bir rüzgar türbini inşa eder.'
    1 saat 53 dakika olan film, akıcı bir şekilde ilerlemekte izleyiciyi sıkmamaktadır.

"tanrı rüzgar gibidir her yere ulaşır."
  • bilim tanrı gibidir her yere ulaşır.
  • izlenmesi gereken yokluğun yetenekle birleşince neler yapılabileceğini gösteren, insanı nelere ne saçma şeylere üzüldüğü konusunda terbiye eden bir film .en son tanrı rüzgar gibidir her yere ulaşır sözü de ayrı bir tartışma konusudur. ancak film gerçek hayat hikayesi olmasi sebebiyle de izlenmelidir .
  • netflix üzerinden izlediğim en güzel film. eski bir mühendis olarak son sahnesinde kendimi o insanların yerine koydum ve o mutluluğu ben de yaşadım. kolay kolay duygulanmayan biri olarak mutluluktan gözlerim doldu. işin güzel yanı gerçek bir hikayeden anlatılması. beni etkilemesinin sebebi de zannedersem bu.

yokluğun, kıtlığın, savaşların insanları çözüm bulmaya yöneltmesinin en güzel tasviri bu film olabilir.
    filmi izledikten sonra anlatılan insanın tedx konuşmasını filan da izleyin. kitabını bulabilirsem onu da alıp okuyacağım.

13-15 yaş aralığında çocuklara izletilip ilham olması gerekir. kendilerinin yaşlar küçük olsa da hayal etme seviyeleri maksimumlarda.
  • filmi henüz bitirdim. azim ve çalışkanlıkla her şeyin üzerinden gelinebileceğini anlatan güzel bir netflix filmi. umutsuzluğa düştüğüm şu günlerde beni kendime getirdi. 8/10
  • film özet; insanın çaresiz kalınca hayatta neler yapabileceğini (iyi ve kötü) olarak anlatan güzel bir film.
    çıkarılacak ders; inanmak, gayret etmek ve hiç bir zaman vazgeçmemek.