• hasret gültekin'in rüzgarin kanatlarinda adlı albumüne adını veren türkü.

"rüzgarın kanatlarında,
    munzur'un doruklarında,
    mapusun kuytuluğunda,
    güneşin sıcaklığında,
    kalanlara selam olsun.

sevdanın güzelliğinde,
    canın cana hasretinde,
    inançlı yürekleriyle,
    kavganın ateşlerinde,
    yananlara selam olsun."
  • cocukluk hatirasi.babam bu albumun kasedini almisti. sene nerden baksan 98den once. o kasetle buyudum. ozellikle derman sendediri cok seviyor bana da dinletiyordu. sene 2005 ten sonra kasedi isteyen bir arkadasima vermistim. adam baglama caliyordu ve madimakta cok yakini olan birini(teyzesini yada buyuk kuzenini) kaybetmisti. onunla birlikte gitti o kaset. parcalarin herbiri bir masterpiece dir.
  • iki-üç gündür takıntı haline getirdiğim şarkı, grup munzur hele çok güzel seslendirilmiş, tekrar tekrar dinliyorum. şöyle link bırakalım da, nasiplenilsin :)
  • grup munzur'un 2016'da çıkan en son albümü.
    grup munzur: buket şimşek, ziya karagül, erkan kurt, cemil güngören
    1.)kerem gibi
    2.)dara jiyane
    3.)gelme ölüm
    4.)haleto
    5.)bir kadın
    6.) bir kadın
    7.)soma
    8.)em mırovın
    9.)rüzgarın kanatlarında (dünden bugüne kadar tüm munzur vokalistleri birlikte seslendirmiştir.)
    10.)ali'ye ağıt
    11.)xo be xo
  • hasret gültekin’nin muhteşem yorumuyla her gün dinliyorum. ya adam sen nasıl bir sese sahipsin nasıl yazdın bu şarkıyı aq içim parçalanıyor her dinlediğimde. anlam veremediğim bir hüzün doluyor içime ve bir hasret daha ne diyeyim açın dinleyin.
  • muhteşem albüm. 5 yaşındaydım hasreti'i dinlemeye başladığımda. orijinal kasetini bir komşumuz götürmüştü de senelerce üzülmüştüm. gidip yeniden alamamıştım kaseti küçük olduğum için. kendi kendime mırıldanırdım rüzgarın kanatlarında türküsünü. katliamın habercisi gibidir bu türkü. beni benden alır. çaresizlikle birlikte gelen özgürlüğü (ölümü) düşündürür. ah be hasret. çok özledim seni.
  • hasret abi bu albümü benim yaşlarımdayken çıkarmış, sonra da onlarca can ile acımasızca katledilmiş. bu kadar muhteşem yorumlanmış, gerek bilinen deyişlerin yorumları ile gerek hasret gültekin'in kendi parçaları ile inanılmaz bir albüm. 20'li yaşlarının başında böyle bir eser ortaya koyan birinden kim bilir daha neler neler çıkardı. aaaah, ah. geçenlerde bir kasetçide görüp aldım bu güzelim albümün kasedini, koydum rafıma duruyor orada öyle.
hesabın var mı? giriş yap