şükela:  tümü | bugün
  • kendi instagram'ında okuduğu tax-free wealth isimli kitap altına yazdığı yorumla bahsettiği rezalet. yasal bir şekilde nasıl hiçbir vergi ödememeyi öğrendiğini yazıyor. ülkemizde de milyonlarca lira kazanan bir insanın vergi ödemekten bu kadar hoşlanmadığını ayan beyan ifade etmesi büyük rezalet. ne yazık ki içinde bulunduğumuz sistem de zenginin hiç vergi ödemediği devletin tüm yükünün bordrolu çalışanın sırtına yüklendiği saçma sapan bir hale bürünmüş durumda.

    ilgili paylaşım
  • ben de şahit oldum. geçen sene kendisi ile bir dükkanda karşılaştık. türkçe'yi de öğrenmiş, kasada fiş almasak ne olur diye pazarlık ediyordu. *

    adam gayet dürüst davranmış, vergi ödemekten hoşlanmıyorum demiş. sözde herkes ahlaklı ve vergisini ödeyen vatandaş, icraate gelince arazi. devlet vatandaşın donuna kadar almak isteyince böyle oluyor.

    ülkemizde futbolcuların vergisini kulüpler ödüyor zaten. gerisi hollanda vergi dairesini bağlar.
  • vergi ödemeyi sevmeyen futbolcuyu savunmak için konuyu “az bilinen efsane duyar” diye etiketleyen davarları da gösteren vahim olay. bu gibi davarlar olduğu sürece futbolcular “%0 vergili” maaşlarıyla lüks arabalarla gezerken, sen “%20 gelir vergisi” kesilen maaşınla aldığın “%80 vergili” sigarandan bir nefes çeker, “oyy ne araba” diye kendini tatmin edersin :)
  • vergi verilmez vergi toplanir. toplayamiyorsan suc devletindir.