şükela:  tümü | bugün
 • 24 eylül'de oynanan lig kupası maçında nottingham forest'a karşı oyuna sonradan girip maç 1-1 iken uzaktan yaptığı sert bir vuruş sonrası tottenham hotspur'u öne geçiren golü atmasıyla kariyeri için bambaşka bir yol çizmeyi başarmış 23 yaşındaki ingiliz orta saha. yıllardır tottenham'da alt lig takımlarına kiralanan, daha hiç premier lig maçına çıkamamış bir isimken o maçtaki performansı sonrası mauricio pochettino'nun gözüne girmeyi başardı ve o günden sonra 5 premier lig maçında oynama fırsatı buldu.

  (bkz: #46106123)
 • mason olduğu için, 2014-15 sezonunda yahudi lobisi tarafından, tottenham'da yavaş yavaş ilk onbir oyuncusu olmaya hazırlanan, 1991 (23) doğumlu, geleceğin ingiltere başbakanı şahsiyet.
 • bugun oynanan chelsea hull city macinda gary cahill'le kafa kafaya carpistiktan sonra hastahaneye kaldirilan ve kafatasinda olusan catlak ve kanama sonucu hayati tehlikesi bulunan ingiliz futbolcu.

  bir an once iyilesir diye umuyoruz. ;(
 • cahill ile çarpıştıktan sonra beyin kanaması geçirmiş top tepici..
 • kafa kafaya çarpışmaktan ziyade gary cahill'in top diye ryan mason'un kafasına vurmasından sonra hastanelik olmuş futbolcu. izlerken içim parçalandı. tekrarlarına bakamıyorum.
 • (bkz: ryan mason/@ceyar i kim vurdu)

  ''mason olduğu için, 2014-15 sezonunda yahudi lobisi tarafından, tottenham'da yavaş yavaş ilk onbir oyuncusu olmaya hazırlanan, 1991 (23) doğumlu, geleceğin ingiltere başbakanı şahsiyet.'' 2015-02

  kendisi hakkında bu yazıyı yazdıktan tam iki yıl sonra gary cahill tarafından saha içinde suikaste uğrayan 1991 (26) doğumlu derin oyuncu.

  şaka maka 11 ay önce (2017-01) gary cahill'le kafa kafaya çarpışması sonucu gerçekten ölümden dönen hull city oyuncusu. darbenin etkisiyle kafatası kırılıp, beyin kanaması geçirdi.

  hatta ambulansla giderken 'ölüm sonrası tecrübesi' * yaşamışlığı bile var. vücudundan çıkıp; eşi, köpeği ve henüz var olmayan bir kız bir erkek çocuğuyla beraber bir tepede yaşıyorlarmış. şu an karısı hamile ve bebeğin cinsiyeti belli değil. ama ryan mason bebeklerinin kız olacağından emin. çünkü ambulansta yaşadığı tecrübede çocuklardan büyük olanı kızmış.

  hayati tehlikeyi atlattığı ilk 8 günden sonra, 2 ay boyunca fısıltı sesinin dahi olduğu ortamda duramıyormuş ve çok zor günler geçirmiş. çarpışmadan 7 ay sonra (2017 ağustos) beyninden geçirdiği 3. ameliyat başarılı geçince, tekrardan normal insan evlatları gibi yaşamaya başlamış. ama tek bir farkla, kafasında artık 15 tane metal çivi var.

  kendisi henüz 26 yaşında ve gençliğinin baharında olmasına rağmen hayatı tesbih yapmış bir kardeşimdir. futbola döner mi dönmez mi henüz muallak. bence boş ver artık topu mopu, iluminati'yi, tapınak şovalyeliğini ryan mason dostum. sağlığın yerinde olsun da, gerisinin koy götüne 3. dereceden rahvan gitsin.

  ---------- 2018-07 edit ----------
  sahalara bir daha geri dönemeyip, olaydan bir yıl sonra (2018-02) futbolu bıraktığını açıkladı. sağlık olsun, kendisine sivilde başarılar dilerim.
 • 1 ocak 2017 chelsea hull city maçında kafasına almış olduğu darbe sonucu bir seneyi aşkın süredir uzak olduğu futboldan emekli olduğunu açıklamış olan 26 yaşındaki eski futbolcu.

  * https://www.hullcitytigers.com/…/201718-ryan-mason/

  malum pozisyon: https://www.youtube.com/watch?v=pj8mislcwn0
 • cahill denen onun bunun evladı yüzünden futbol hayatı bitmiş.

  en çok da yaptığı ahmakça hareket yüzünden karşı tarafa muazzam acılar çektirenlerin hiçbir şey olmamış gibi kalkıp yoluna devam edebilmesine kızıyorum. dünyanın adaleti yok.