şükela:  tümü | bugün
  • bu firmada malta'dan romaya gidiş dönüş 9 euroydu iki sene önce.
  • atinadan sofia ya 10 euro ya uctugum hava yolu sirketi. bir thy kalitesi yok ama fiyatlari ciddi manada dusuk. tercih edilebilir
  • 8 kg el bagaji dahil fiyati.
  • 12 euro ya sadece kendiniz binebildiğiniz uçuştur. eğer yanınıza kabin valizi vs almak istiyorsanız fiyat 46 euro dur.

edit: arkadaşlar uyardı 8 kg el bagajı 12 euro ya dahilmiş.
  • anormal olmayandır. hoş, ryanair’i bilmeyen kaldı mı bilmiyorum ama low cost’un ağa babalarındandır kendileri. ama bilmeyenler için uyarılar yapmakta fayda var.

firmanın önemli gelir kaynaklarından biri, online check-in yapma zorunluluğudur. yapmayana kol gibi 50 euro geçirir. bavulu çok dikkatli ölçer, ölçülere uymayan bavulu direk reddeder. koltuk satar, bavul satar, uçakta yastık satar, satar da satar. yani sizin anlayacağınız pegasus, ryanair’in türk insanı standartlarına uygun hale getirilmesi.

he bir de ryanair tabii ki vergisi düşük limanlara uygular genelde bu politikayı. diğeri kurtarmaz. misal frankfurt hahn’dan genelde ucuza uçar, frankfurt am main’dan ancak kampanya yaptığı günler (yılda 2-3) 10 eurodan bilet satar. zaten ryanair’a 100 euro falan vereni dövüyorlar. 2-3 ay önce nürnberg-italya yaptım 20 euroydu. iki hafta sonra londra’ya gideceğim, 28 eurodan aldım (ki bileti geçen ay aldım). ama nereye iniyor londra’da? en leş liman olan stansted.

son yıllarda dalaman’a da büyük rağbet var vergiler ucuz olduğu için, germania falan da uçuyor. vergi artana kadar böyle devam eder. ve de talep artana kadar tabii ki. hatta bu başlık tepede durursa birkaç saate biter 9 euroluk biletler.
  • susun susun, interrail türkiye facebook grubu ölücüleri gelmesin, hişşşş!
  • bunu pegasus'u low cost havayolu zanneden gerizekalı fanboylara anlatmak lazım. nihayet ülkeye gerçek bir low cost firma girdi de belki anlarlar artık pegasus'un low cost olmadığını.

şu entry'yi 2013'te yazmışım; (bkz: #37775882)

ayrıca

(bkz: pegasus airlines/@elestiri)
  • oha 12 euro mu? o paraya dana kesersin türkiye'de!!
  • son ekranda, bilete ortalama 25-50% yan gider koyan firma.

25 eur diyorsa 40 eur falandır o, aklınızda bulunsun. online check-in çok katı ama bagajda hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. bayağı o ufacık bagaj test zımbırtısının x2 katı sırt çantası ile seyahat ettim hep ve kimse bir şey demedi.

online check-in'i kaçırdığım için barça'da 1 kere 60 eur ödemişliğim var o kadar. barça - stockholm 15-20 eur falandı o zamanlar da.

alternatif olarak wizz air var. o da genelde standart 40 eur biletler. en son saw kalkışlı uçakları vardı ama sonra n'oldu bilmiyorum.
  • ödemenin kalanını bratislavada böbrek olarak alan firma.