şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: ne (bkz: polonya)ymış arkadaş...

  polonya'lı 2 adet deliden oluşan black metal grubu (bkz: odraza)nın şimdilik(!) 2020 yılının en sizofrenik ve kendi türündeki en iyi albümü. daha iyisi gelir mi elbette zamanla goreceğiz ama inanın gelmezse de şaşırmam, herifler inanılmaz bir işe imza atmışlar. bu albümü tam olarak sindirinceye kadar bu koltuğun sahibinin (bkz: kuolleestasyntynyt) olduğunu düşünüyordum ama 2. sıraya almak zorunda bırakıldım.

  işin içinde 2 adet üstün özelliklere sahip müzisyen olunca, ortaya konan eserin kaliteli olması sıradan bir olay haline geliyor. bu 2 arkadaş davul, bas, gitar ve vokallerden sorumlular ve bu çeşitlilik albümü kusursuzlaştırmak için yetiyor da artıyor. müzikal olarak baktığımızda, zaman zaman kendinizi kesin diye emir veren grup (bkz: shining) tarzı ızdırap, (bkz: kriegsmaschine) gibi sofistike karanlık, ara ara (bkz: mgla) tarzi dipsiz kuyuya sürükleme olarak nitelendirebiliriz. bu arada asla kopya olayı değil, zaten albümün içine girdiginizde ne demek istediğimi çok net anlayacaksınız. kullandıkları sound ise tam olarak 'kulak doyuran' cinsten ve antrenmanlı kulaklar her detayı çok net duyacaktır eminim. bu arada arkadaşların ne derece ruh hastası olduğunu anlamanız için şu linke tıklamanız yeterli, herifler psikolojiniz ile taşak geçiyor, buyrun: https://youtu.be/fimec7raiq4 .

  küçük bir detayı paylaşmalıyım, bu albümü ilk 2 dinlememde sevememiştim ve hayal kırıklığı yaşamıştım. bu hayal kırıklığına rağmen bir şeyler kaçırdığımı hissediyordum. çünkü yıllarımı verdiğim bu müzik türünün beni defalarca göt etmişliği vardır. önce beğenmeyip sonradan beni kölesi yapan çok albüm var. işte 2020 model bir örnek.

  sonuç olarak, son yıllarda çıkmış en sıradışı black metal albümleriden bir tanesi ve bu müzik ile alakası olan, poser olmayan herkes bir şekilde tecrübe etmeli.

  spotify için tık

  youtube için tık

  detaylar: https://www.metal-archives.com/…raza/rzeczom/847165