şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1252 entry daha
 • msb tarafından teslimatının başladığı belirtilen hava savunma sistemi

  kaynak : matriks

  s-400 uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sisteminin birinci grup malzemelerinin mürted hava meydanı / ankara'ya intikali 12 temmuz 2019 tarihinden itibaren başladı - msb
 • esenboğa'dan kalkan an 124 uçağı şuradan takip edilebilir: https://www.flightradar24.com/rff9916/2140815d

  galiba ilk parçalar geldi hakikaten. o uçağı boş uçurmak çok pahalı, büyükçene bir şey taşımadan o uçak sefer yapmaz.

  inş 15 temmuzda geçit töreninde gezdirirler. senkronize hareket eden öğrenci gösterisi de olur umarım.

  şaka bir yana, ben bunların alınmasını olumlu buluyorum. türkiye tek bir tedarikçiye bağlı kalması ve bu tedarikçinin yok satarım yok satmam ayağı yapması ve bu tedarikçinin trump gibi bir tipi iktidara getirebilen bir ülke olması büyük risk.

  sarı dombilinin 2.ci dönem seçimlerinde türkiye'yi hedef yapmayacağının bir garantisi yok. aklı olan hiç bir ülke kendini abd'ye bağlamaz, avrupa da uyanıyor buna yavaş yavaş.
 • sitede füze savunma sistemi ile ilgili 51 sayfa entry girilmiş, sözlük rusya'da olsa bu başlığa bu kadar entry girilmezdi aq.
 • bu füzelerin mürted hava üssü'ne kurulması bence yanlış.
  nedeni için: #70919453
 • uzun menzilli hava savunma sistemi. uzun menzilli hava savunma sistemimiz yok. bunun neresi anlaşılmıyor hayret ediyorum. patriot vermediler, vermiyorlar, bunu sorgulamıyorsunuz ama uzun menzilli hava savunma sistemi alımını sorguluyorsunuz. bir de aktive edilmeyecek/ edilmesin diyenler var. aktive etmezseniz askerlerinizi nasıl eğiteceksiniz? sistemi alıyorsunuz ama birisi tepenize bomba yağdırmaya başlarsa mal gibi gebereceksiniz öyle mi ? bu kadar korkak olmayın. hele bi gelsin kuralım öğrenelim, sonra daha iyisini yaparız elbet. aşağılık kompleksine de kapılmayın. az sakin olun. biraz da nato ve abd ne kadar dost ve müttefik onu sorgulayın. ayrıca abd kıbrıs rum kesimine de silah satacağını açıkladı. yunan- türk dengesi bozulursa ne olacak ? hep mi başımıza vurup ekmeğimizi alsınlar, hep mi korkup sineceksiniz? bıkmadınız mı hiç bu durumdan. ayrıca güçlü ekonomiler güçlü ordularla olur. bir ordu sadece toprakları korumaz. ekonomik çıkarınızı da korur. öyle olmasaydı abd her sene 700 milyar dolar ordusuna harcamazdı değil mi? köpek coniler ne derse desin aldık, aktive de edeceğiz.
 • arkadaş ne başımıza vurup ekmek alması? ekmek ala işi çok önce yapıldı. akdenizde adamlar likir likir petrol çıkarana kadar neredeydin? adamlar egede adalarına konarken adamlar durun ya hop ne yapıyorsun dedin mi? kıbrıs avrupa birliğine girerken neden yes be anam dedin?

  ne işe yarayacağı belli olmayan , kullanıp kullanmayacağın dahi belli olmayan uzun menzilli hava savunma sistemi. 50-60 yıldır ihtiyacın olmamış, rus uçağı düşürdükten sonra durup dururken ihtiyaç duyulmuş bir sistem. 70 yıllık nato geçmişine rağmen tüm sistemin nato ile entegre iken gidip natonun kurulma nedeni olan ülkeden aldığın bir sistem. o zaman çık natodan serbest radikal takıl rahat rahat.

  iyi kötü savunma sanayin güçlenmeye başlamış. yatırım yapacaksan sihalarını çeşitlendir. kendi roket sanayine yatırım yap. mal araplar gibi parayı basıp hiç kullanamayacağın bir silahı almak niye?
 • gelmez. alamaz. abd izin vermez.
  gelse bile kullanamayiz. aktif kalamaz falan filan.
  ne oldu gençler? biz de muhalifiz ama körü körüne değil. yanilanlar yanildigini ifade etmediği sürece bundan sonra kimse boş konuşmasın.
43 entry daha