şükela:  tümü | bugün
  • saç ekmeyip, kök hücre ile saçları çoğaltacağını iddia eden bir klinik. istanbul, izmir, ankara ve kayseri'de merkezleri var. uzun yıllardır bu işi yapıyoruz diyorlar ama hani nerde bu adamlar? bir tanesi de mi ekşi'ye gelip yazmaz? deneme yanılma yöntemi çok pahalıya patlar bana.
  • hakkında bilgisi olanlar yeşillendirsin hele bi artık.. o kadar iyi mi google da neden yorum yok hiç o zaman kötü veya iyi ?
  • bir cacık değil sanırım deneyenler tecrübelerini paylaşırsa güzel olur
  • fiyatları
    8000 3 taksit
    7500 2 taksit
    7000 tl peşin
    olan firma,tamamiyle fahiş fiyatlar ve inatla ısrarla taksit sayısını arttırmıyorlar.

ayrıca koskoca ekşi'de hiç kimse gidip bir şey yazmamış ya da gitmemiş.
    deneme yanılma yöntemine kimse bu kadar meblağlalar vermez.
  • kliniğinde doktor çalışıp çalışmadığı belli değil. (doktor olsaydı özellikle söylerlerdi diye düşünüyorum) sağlıkçı kıyafeti giyen kişiler işlem yapıyor. aynı zamanda lazer epilasyon da yapıyorlar. saç çıkardığı söylenen, size uyguladıkları ilacı söylemiyorlar. kore'de icat edildiğini türkiye'de bir eczacının tedarik ettiğini belirtiyorlar. (ithalat mı imalat mı hatırlamıyorum.) seanslar boyunca kullandığınız şampuanları kendileri ücretsiz veriyor. (o kadar para veriyorsunuz, normal)

ücretsiz analiz diye gittiğiniz ilk seans aslında köprüden önceki çıkışı geçtiğiniz an. saç dökülmesi probleminiz varsa, size gösterilen başarı hikayelerine (başkalarının öncesi sonrası resimleri) karşı koymak çok zor. maddi durumunuz el veriyorsa, e bir deneyeyim diyorsunuz. tabi sonucu görmek için de 7-8 seans gitmeniz gerekiyor.

esasa dönersek, kullandıkları tedavinin ne olduğunun belli olamaması en büyük handikap. tedavinin yeterliliğinin ispatı ise fotoğraflar. bir araştırma..vs yok, ya da bana söylemediler.

sonuca gelirsek, 8 seans sonunda herhangi bir gelişme olmadı. zaten bunu onlar da tespit edemiyor, yani belli bir alandaki saç teli sayısını veya saç teli kalınlığını ölçemiyorlar. tek yaptıkları ipad ile fotoğraf çekip saç dipleri kapanmış mı kapanmamış mı onu görmek. başkalarının fotoğrafları ilham verici, adam tepesi açık gelmiş çoğu kapanmış fakat bizim çektirdiklerimizde hiçbir değişiklik yoktu.

kaldı ki ipad ile çekilen fotoğraf saç dökülmesini ya da çıkmasını ne kadar tespit edebilir. sonuçta bu cihazlar çektikleri görüntüyü (hepimiz grup fotoğraflarında daha güzel çıkalım diye) otomatik olarak düzelten ve sıkıştırarak saklayan cihazlar. amaçları saç sayısını ölçmek değil.

sonuca gelirsek benim açımdan başarısız bir tedavi/terapi yöntemidir.