şükela:  tümü | bugün
  • bone tomahawk ve the incident filmlerinin 1973 doğumlu yönetmeni.
  • bone tomahawk filmiyle dikkatimi çeken, takibe aldığım yönetmen. yeni filmlerini merakla bekliyorum.
  • 2015: (bkz: bone tomahawk/@karinca beli)
    2017: (bkz: brawl in cell block 99/@karinca beli)

miamili yönetmen-senaristin florida death metal akımı'ndan etkilendiğinden adım gibi eminim artık. *
  • the incident filminin senaristi ve bone tomahawk ile brawl in cell block 99 filmlerinin ise senarist ve yönetmeni olan pek beğendiğim amerikalı sinemacı. 2018 de gösterime girecek olan ve mel gibson, vince vaughn, jennifer carpenter gibi oyuncuların rol aldığı dragged across concrete filmini de yine hem yazıp hem yönetmiş. kapalı, takibi yorucu ve bol çağrışımlı filmlerindeki bir türlü vakıf olamadığım muradının son filmiyle biraz olsun anlaşılır olması bir tek dileğimdir.
  • fazla uzak olmayan bir gelecekte oldukça sarsıcı ve hatta sansasyonel bir yapım ortaya koyacağına inandığım yönetmen. bunun sinyallerini fazlasıyla veriyor.
  • millet hakkında ırkçı filan diyor ama ben pekte ırkçı bişey görmedim filmlerinde. aslında tüm bu önyargının sebebi bence brawl in cell block 99filmindeki ana karakterin ırkçı olması ve filmde son derece iyi bir karakter olarak gösterilip zenci kolu kırıp meksikalı öldürmesi filandır.

arkadaşlar bakın şimdi bu adam içinde çok fazla ırkçı öğe bulunan bir film yaptı diye ırkçı olmaz bu adam ırkçıysa tarantino ne oluyo? (zaten ona bile nigga kelimesini çok fazka kullandığı için ırkçı diyenler var) . ayrıca önceki filmi olan bone tomahawktada ırkçı kibirli kızılderili öldüren filan bir karakter bulunmaktadır ve film boyunca en çok rezil edilen en çok aşağılanan karakterdir.(yani diğer filmi dengeliyo gibi bişi)

ki zaten şu aralar duyar kasma seviyesinde filmler (bkz: moonlight)(bkz: blackpanther) çıkarıp oscar veren bir hollywood varken bence bu filmleri yapmak gerçekten cesarettir hele ki son çıkan filmi daha çıkmadan baya lince maruz kalmış konusu yüzünden

ha bide tabikide bu kişiyi henüz çok tanımıyom sadece 2 filmini izleeyip ımdb'den hakında biraz araştıma yaptım yani o kadara emin konuşmamak gerek umarım yüzümü kara çıkarmaz
  • henüz bulduğum yeni yönetmen, yazar. bence durgunluk ve aksiyonu tamamen birbirinden bağımsız sahnelerde kullanması, duyguları daha verimli hissetmemize sebep oluyor. tarantino ile ayrıldığı nokta da burası bence. dragged across concrete' i izledikten sonra diğer filmlerini de çabucak izlemek istedim. adam resmen bizim neslimizin tarantinovari yönetmenlerinden birisi gibi olacak bence, yani bu adamın filmini izlediğinizde hemen onun filmi anlaşılabilirmiş gibi, tarz meselesi. bence filmlerinde ırkçılık dan çok günümüzdeki ırkçılık hassasiyeti uyandırmaya çalışan filmlere bir eleştiri var. ancak filmlerinde inadına ırkçılık arayanlar, ırkçılığı bulabilir. objektif gözler için en az beyazları da, diğer ırklar kadar acımasız yarattığı hemen anlaşılabilir. son filminde mutlu sona kavuşan bir zencidir zaten. bone tomahawk da ilkeller kızılderili olmasına rağmen yine de bir ırkçılık sezemezsiniz. hastasıyız.
  • hayvan gibi brutal filmler ceken bir yonetmen. simdilik 3 tane filmi var:

(bkz: dragged across concrete)
    (bkz: brawl in cell block 99)
    (bkz: bone tomahawk)

"brutal" derken siddeti oyle gercekdisi veya abarti gostermiyor. serefsiz gayet gercege yakin cekmeyi basarmis.

ornekler:

--- spoiler ---

* bone tomahawk'taki malum sahne (bkz: canli canli adami apis arasindan kesmek)
    * dragged across concrete'te bankaci hatunun parmaklarini kursun manyagi yapmak.
    * brawl in cell block 99 filminin alayi!

--- spoiler ---
  • dragged across concrete'i çok beğenmemle bulduğum yönetmen. herifin yönettiği diğer iki filmi de listeme ekledim. yeni filmlerini heyecanla bekliyoruz reis.