• akşam eve dönerken 10000 adımı tamamladınız bildirim sesi çok hoşuma gidiyor. kupa kazanmış gibi mutlu oluyorum.
  • mikemmel bi uygulama bu.

yürüyüş arkadaşı var. başlatıyorsun koyuyorsun cebine, adım sayıyor, kaç kilometre gittiğini, yaktığın kaloriyi, kaç metre yokuş çıktın, kaç metre yokuş aşağı gittin hepsini hesaplıyor. günlere göre istatistiğini görebiliyorsun.

kilo takip şeyi var. günlük ve aylık olarak kilo takibi yapabiliyorsun.

tansiyon şeker takip şeyi var, ordan takip yapabiliyorsun.

diyet yardımcısı var. yediklerinin kalorisini hesaplayabiliyorsun.

samsungu sevme sebebi yemnederim yaa... çok süper çok.
  • arabaya binerken bu uygulamayı açık bıraktığınızda bozuk bir yoldan geçerken yoldaki çukurlara giren arabadaki titremeleri adım olarak sayan uygulama. dur la ben sakin sakin oturuyorum, yol alan araba.
  • küresel yarışlarında hayvan gibi hile yapılıyor ve samsung bunları engelleyemiyor. 30 günde adam 4 milyon adım atarak birinci olmuş, ilk 10 da en kötü 2-3 milyon adım atanlar giriyor. bu arkadaşlar hiç uyumadan, durmadan 24 saat yürüseler bile mümkün değil o kadar adım atmaları. hile yapmaktan ne anlıyorlar onuda anlamıyorum, 4 milyon adım atarak birinci oldun diye olimpiyat madalyası verecekler sanki. nick yerine firma ismi yazıp reklam alsalar bi nebze anlayacağım ilk 10'a girme çabalarını para kazanmak için bu yolu deniyor diyeceğim ama o da yok tamamen gerizekalılıktan yapıyorlar.
  • annem gibi program.

hareket etmezsin, "bugün yattın, hedefin % bilmem kaçını anca tamamladın." der. hareket edersin "hedefe bugün çabuk ulaştın, yeni hedef belirleyelim." der. bu programı memnun etmek mümkün değil.

yine de sabahları "günaydın uykunu aldın mı tatlım?" diyerek gönül alması gözümden kaçmıyor.
  • yeni adıyla samsung health uygulamasıdır.

günlük hayatta çok etkin bir şekilde kullanılmasını tavsiye ederim.bu uygulama yüzünden fast food yiyemiyorum.yanlışlıkla bir kfc den extreme menu yesem günlük kalori ihtiyacımının yüzde 70 ini dolduruyor.günün geri kalanında aç kalıyorsun. kalori takibi çok başarılı.

uyku analizi, kilo, yürüyüş, koşu bandı ve koşu takibini de oldukça başarılı buluyorum. muhtemelen bu uygulama yüzünden gear fit 2 alacağım.
  • hayatımı düzene sokan uygulama. yediğiniz içtiğinizi yazıp günlük kalori değerinizi aşmamayı sağlıyor. yürüyüşünüzü, yaptığınız sporları kaydedip haftalık olarak kalori yakma kalori alma değerlerini şıp diye karşınıza çıkarıyor.

yürüyüşünüzü ya da koşunuzu gps üzerinden takip edip hızınızı ve gittiğiniz kilometreyi veriyor. ve bu konuda kendini gün geçtikçe geliştiriyor.
  • bugün itibariyle 6. sürümüne güncellenmiş, arayüzü değişip çok güzel olmuş, kanımca dünyanın en iyi aktivite ve yeme içme kayıt edip izleme programı.

hak ettiği ilgiyi görmüyor. en sevdiğim özelliklerini yazayım, belki faydası dokunur:

1) rengarenk bir program. diyet yapmak, spor yapmak sıkıcıdır. haklısınız. ama bu programı kullanırken insanın içi açılıyor.

2) "birlikte" sekmesi altında yüzbinlerce kişi arasında kaçıncı olduğuzu (adım sayısına bakarak) görebiliyorsunuz. şuanda 1 milyon kişi arasında 9bininci sıradayım (%2, günlük ortalama 11bin adım.)

3) kilo takibi yapabiliyorsunuz. isterseniz her saat kilonuzu yazabiliyorsunuz. haftalık olarak "minimum , ortalama , maksimum" girdiğiniz kiloyu size gösteriyor.

4) antrenman takibi. samsung gear sport kullanıyorum. ciddi anlamda bilgilendirici, şaşmayan bir takip olayı var. aynı zamanda çok çok çok detaylı. örneğin son 10.00km'lik koşumda dakikada kaç adım attığımı bile gösteriyor. bu kadar detay apple watch series 3'de yok.

5) yiyecek içecek kayıt etme. eğer amacınız kilo vermekse günlük yediklerinizi kayıt altında tutmalısınız. benim bulamadığım bir şey yok. ürünler gayet güncel ve kalorileri doğru. hedefinize göre yediğinizi girdiğiniz zaman "çok yedin, az yedin, tam hedefini tutturdun" gibi bildirimler de alıyorsunuz.

6) ücretsiz antrenman programları. hedefinizi seçip (forma girme, vucut geliştirme vb) dilediğiniz hoca ile antrenmana başlıyorsunuz. akıllı bir tv'niz varsa screen mirroring yaparak enkranı büyütebilirsiniz.

sonuç: fatsecret, apple health, my fitness pal, google fit, mi fit falan kullanmış biri olarak, kanımca en derli toplu egzersiz ve kalori takibi uygulamasının bu olduğunu düşünüyorum. kendilerini çok iyi geliştiriyorlar. tavsiye ederim.

program şurada
  • arada bir "dün davar gibi yattın, az kaldır o ayı götünü" demesini beklediğim ama bu samimiyeti bir türlü göstermeyen uygulama. yapmacık yapmacık "dün şu kadar aktiftin, bugün birazcık daha denesen?" diyor hep.

halbuki telefonu aldığımdan beri yüz göz olduk, sürekli dürtüp duruyor beni. belli bi samimiyet duvarını aşmış olmamız lazım gibi hissediyorum.
  • s gear fit ile performansı on kata kadar artan uygulama.

uyku saatlerini, kalp hızını, adımları falan senkronize etmesi çok düzenli oluyor bir de saat sürekli kolunuzda olduğundan daha doğru sonuçları oluyor tavsiye edilir.

ama insanı biraz olsun spora yönlendirmesi çok güzel. bir de yarışlara başladılar misal haziranda küresel yarış başlattılar haziran ayı boyunca 200 bin adım challenge'ı gerçekten miskinlik ve yaz sıcağı üzerimde ama sırf şu yarışı tamamlamak için gaza getiriyor insanı.

teknolojinin insanı eve tıkmak yerine spora ve sosyalliğe yöneltmesine bayılıyorum, pokemon go bu açıdan iyidi ama biraz tırtlaştı, s health ile devam ediyoruz bakalım.

ha ilgisi olanlara da söyleyelim bu işlerin ağa babası endomondo idi, hepsi yokken o vardı, bayrağı s health almak üzere kullanımı arttığı için ama endomondoyu da tavsiye ederim şiddetle.
hesabın var mı? giriş yap