şükela:  tümü | bugün
 • açılımı sıçtık oğlum sıçtık olan yardım çağrısı*
 • ···---··· şeklinde olan sinyal. bazıları tarafından* "save our souls" veya "save our ship" gibi anlamlar yüklense de, bir amatör için bile kolayca anlaşılabilir ve kullanılabilir olması sebebiyle seçilmiştir. kodun 3 ayrı sinyal gibi gönderilmesi yerine tek bir harfmiş gibi gönderilmesi de kısaltma olmadığının göstergesidir.
 • an itibari ile nuber one tv'de yayinlanan jackass taklidi program kilikli.

  ilk izlenimler hemen. 3 adet genc "yav biz cok cilginiz!" edasi ile araba yikamada kendilerini giysileri ile yikatmaktadirlar. hemen inceleyelim. ust bas tommy, diesel; altinda pejo 406 , caddeden kopmus gelmis ; para icin sebeklik, biri bayan olmak uzere 3 genc. hemen akabinde bayan arkadasimiz, diger ikisinin "eheeyy ne kadar egleniyoruz ya biz!" demesi uzerine "gerizekali ya bunlar" yorumunu yapmaktadir. e peki arkadasim sen napiyodun iki dakka once ? sen degil miydin o 400 milyonluk dizel kotunla kendini sabunlatan, durulatan ?

  hemen bir de jackass tayfasina bakalim. evet, adamlar cidden ilgi cekmek icin yapiyo bu olaylari. ama isin ucunda para yok, unlu olma sevdasi yok. herifler kirik zaten. ve isin guzeli, bunlari yaparken adamlar eglencenin amina koyuyo. gidiyo polis taklidi yapiyo, tutuklaniyo; 15 metrelik tramplenden bisiklet ile atliyo omzunu cikartiyo; ama hep gülüyo. ha gelsin bu turk kardesler de yapsin bunu; ben onlara saygi duyuyim. ama oyle ki; bunlar baba parasi yiyerek o götlerindeki kotu, altlarindaki arabayi aldiklarindan polis taklidi yapmayi gotleri yemez. cunku bunu yapip tutuklandiklarinda, iceri atildiklarinda bir sonraki gun cikip da "ahahhaa oglum lan cok fena sictik bu sefer!" diyecek adamlar degil, "ühühüh oglum lan hapishane yatagindaki camur 600 milyonluk tommy pantolonumu kirletti :((((((((8888 (bkz: shift tusunun amina koymak)" seklinde aglarlar; 20 metrelik tramplenden bisikletle degil, parasutle bile atlayamazlar, cunku bazi seyler götteki kota degil, sadece göte bakar.

  tek amac "cok cilginiz ! yeee ! " imaji ile biraz televizyonda gorunmek, caddeye cikildiginda "aa ben seni taniyoraaaam, cok cilgin bi gencsaaaan!" tepkileri ile kari kiz kaldirmaktir. hatta cok net hatirliyorum, daha bu s o s dalgasi ilk ciktiginda bi eleman vardi adini hatirlamadigim, itfaiye arabasinin onune oturuyodu, kendine tazikli su sıktırıp "ehehey ehehey" yapiyodu. iste iki hafta once gazetede bu adam, bilmemhangi mankenin sevgilisi olarak yzilmis, meger paranin amina koymus bir insanmis...

  bunlara getiriceksin bam margera'yi, knoxville kardesimizi, ryan dunn'i ; kapatacaksin 1 hafta ayni eve. ondan sonra izle senligi. bir hafta sonra bunlar hayatta kalirlarsa devam ettiriceksin programa. ha yok oyle degilse, birakin orjinali kalsin... sizin neyinize ulan ? kotunla araba yikamaya girdin, uzerine su sıktılar diye komik mi oldun lan sen ? zibidi !

  (bkz: allah allah be ya)
  (bkz: biktim ulan sizden)

  not : (bkz: #8284363)'i da gozden gecirirsek, heriflerin bir de saygisizligini goruruz ki; zibilyon kisinin bi yerlere gelmesi icin gotunu yirttigi eksi'ye gotunu silmis meger ordaki pasalardan biri. silmek degil, asil sokmak lazimdir. hatta (bkz: asil siki sokmak lazimdir).
  (bkz: program yaparken terbiye sınırlarını ihmal etmek)
 • apocalyptica'nın 2007 çıkışlı worlds collide albümünden bir şarkı. cristina scabbia ise tüm güzelliği ile eşlik etmiştir şarkıya. albümün en iyi şarkılarından biridir ayrıca. sözleri:

  bound to your side
  and trapped in silence
  just a possession
  is this sex our only violence
  that feeds your obsession
  you send me to a broken state
  where i can't take the pain just long enough
  then i am numb
  then i just disappear

  so go on and fight me
  go and scare me to death
  tell me i asked for it
  tell me i'll never forget
  you could give me anything but love
  anything but love

  does it feel good tonight
  hurt me with nothing
  some sort of sick satisfaction you get from my fucking
  oh stripped down to my naked core
  the darkest corners of my mind are yours
  that's where you live
  that's where you breathe

  so go on and fight me
  go on and scare me to death
  tell me to leave you
  tell me i'll never forget
  you could give me anything but love
  anything but love

  without anything
  without any light
  can't tell me to live
  can't tell me to lie
  inside i am pinned

  so go on and fight me
  go on and scare me to death
  i'll be your victim
  you'll be the voice in my head
  you could give me anything but love
  anything but love
 • (bkz: save our ship)
  (bkz: save our soul)
  (bkz: stop other signals) sananlar da var.
  oysa tamamen mors alfabesi ile ilgili;
  imdat çağrısının çok kolay akılda tutulması için 1908' de üç çizgi, üç nokta, üç çizgi olan s o s seçildi.
 • pete townshend tarafından "tüm zamanların en iyi pop şarkısı" olarak nitelendirilen şarkı.

  (bkz: abba)
 • mors alfabesinde su sekilde ifade edilir: ... --- ...
 • acik denizlerdeki uluslararasi yardim sinyali olan sos'un hicbir anlami yoktur.mors alfabesinde,bu harfler 3nokta 3cizgi 3nokta halidedir.amac kolayca anlasimasini saglamaktir.
 • çok kişi save our ship gemimizi kurtar; save our soul ruhumuzu kurtar; stop other signals diğer sinyalleri sözcüklerinin kısaltılmışı sanır. oysa hiçbiri değildir. tamamen telgraf zamanından kalma mors alfabesiyle ilgilidir. imdat çağrısının çok kolay akılda tutulabilmesi için 1908 de üç çizgi, üç nokta, üç çizgi olan s.o.s seçildi.
  ... --- ...
 • şikayet sonrası gelen edit:

  apartmanlara girip zili çalıp "su servisi" dedikten sonra kapıyı açan kişinin suratına bir kova su dökmeyi eğlence, çılgınlık ya da başka bir şey zanneden kişilerin programı.
  halbuki number one tv yöneticileri ve programın yapımcıları bilmiyor belki ama, bu tarz şeyler türkiye'de suyu yiyen kişi tarafından terbiyesizlik, cahillik olarak adlandırılabilir.

  ama daha ötesi değil. kimse böyle bir durumda suyu döken kişiye orospu çocuğu demez. böyle çılgınlıklara türkiye’de hoşgörüyle yaklaşılır. naif bir harekete orospu çocukluğu denmesi beklenemez. türk insanı sağduyusunu kaybetmez. türk halkının ar ve haya duyguları çok gelişmiştir. böyle küçük şeylerde hele bir de aile varsa ağzını bozmaz. endişeye mahal yok herkesin suratına bir küçük su dökebilirsiniz. burası türkiye yok öle

hesabın var mı? giriş yap