şükela:  tümü | bugün soru sor
 • call of pripyat'ın da çıkmasıyla oyunseverlerin hevesle beklemeye başladıkları proje.

  (bkz: s.t.a.l.k.e.r. shadow of chernobyl)
  (bkz: s.t.a.l.k.e.r. clear sky)
  (bkz: s.t.a.l.k.e.r. call of pripyat)
 • resmen duyrulmuş. çıkışı 2012 yılına planlanmış.

  http://www.vg247.com/…ld-announces-s-t-a-l-k-e-r-2/
 • 13 ağustos 2010 tarihinde oyun üreticisi (gsc game world) tarafından hayranlarını zıplatacak bir açıklama ile duyurulmuş oyun.. açıklama aynen şöyle:

  "after the official sales of the series exceeded 4 million copies worldwide, we had no doubts left to start creating a new big game in the s.ta.l.k.e.r. universe. this will be the next chapter of the mega-popular game players expect from us" - said sergiy grygorovych, ceo of gsc game world."

  türkçesi:

  "resmi satışları dünya genelinde 4 milyonu aşmasından dolayı, s.t.a.l.k.e.r. dünyasında yeni ve büyük bir oyun yaratmak için hiçbir tereddütümüz kalmadı. bu, müthiş oyuncuların bizden bekledikleri bir sonraki sayfa olacak.. sergiy grygorovych - ceo - gsc game world."
 • pc platformunun yanında konsollara da çıkacağı açıklanmıştı zaten. ama burda benim açımdan tek 1 platforma yoğunlaştığu halde bile bu kadar sorunlu oyunlar yapan bir firmanın işin içine konsollar da girdiğinde nasıl bir komedi filmi ortaya çıkaracağı cidden merak konusu.

  umarım bu işin altından başarıyla kalkabilirlerde oyun dünyasında pek benzeri olmayan böyle bir efsaneden mahrum kalmayız.
 • an itibariyle tek istediğimin crysis 2 gibi multiplatform fiyaskosuna dönüşmemesi olan oyun. gelsin de köpeklerden, domuzlardan topuklarımızı götümüze vura vura kaçalım yine*
 • an itibariyle tam adı s.t.a.l.k.e.r. 2 curse of the zone olarak belirlenmiştir. ama facebookta insanlar pek beğenmediği için diğer ihtimalleri de yakında açıklayacaklar ve bu yüzden değişmesi muhtemel.

  edit: yeni isimler geliyor. şu anda alternatifler arasında the north ve tunguska var. tunguska ismi özellikle olayı ilginç kılıyor. merak edenler için geliyor efenim
  (bkz: tunguska olayı).

  edit2: tartışmalar silinmiş an itibariyle. anlaşılan nabız yokluyor amcalar.
 • iptal edilmiştir.

  (bkz: gsc gameworld)
 • iptal edilmemiştir. iptal edilme iddiaları yalanlandı ve devam edildiği açıklandı. ama durum karışıkmış yine de.

  bu seri sadece pc platformuna çıkmasına rağmen gayet iyi satış rakamları yakalamıştı. bu kadar başarılı bir oyun neden büyük dağıtımcılardan ilgi görüp sahiplenilmiyor anlamış değilim. gerçi o firmalar işin içine girince oyunu call of duty gibi çoluk çocuk oyununa çevirirler ama yine de böyle bir efsanenin kaybolmasındansa her şeye razıyım. cryengine 3 ile yapıyorlar bi de babalar gibi.
 • ne yazık ki gün itibariyle resmen iptal edilmiştir ve gsc gameworld kapanmıştır. fps dünyası call of duty önderliğindeki beyinsiz fps' lere kaldı malesef. en çok beklediğim oyunlardan biriydi. adaletini sikeyim dünya.

  http://www.gameinformer.com/…k-e-r-2-cancelled.aspx
  http://www.shacknews.com/…s-funneled-into-survarium

  böyle müthiş bir serinin kaybolmaması lazım. umarım oyun haklarını biri alır ve işin hakkını vererek kaliteli devam oyunları yapar.
 • şu oyunun iptal olmasında emeği geçen kim varsa toynağını sikeyim afedersinizde. ulan böyle bir hazine nasıl göz göre göre silinir gider lan?!!! aklım almıyor.