şükela:  tümü | bugün
 • super cakmaklar yapan ve saat, dolmakalem, parfum gibi urunleri de olan fransiz firma..
  http://www.st-dupont.com/
 • aynı zamanda aynı marka ile sigara çıkaran fransız firması ama sigarası amerikan virjinya tütününden mamul olup oldukca basarilidir... çok hafif bir mentol tadı içerdiğinden ağızda kötü bir tad da birakmaz içim sonrasında...
 • piyasa degeri 400 milyondan baslayan el yapimi cakmaklar uretiyor, ayri dupont gaziyla bile cakmaginizi doldurtmaya 5 milyon bayiliyorsunuz, ayrica her cakmakta cakmagi yapanin ismi cakmagin kuytu bi koselerine kaziniyormus
 • cok hos cakmaklari olan fransiz firma. dibimin dustugu cakmagin fiyati 975 € idi. fiyatlar bu civarda.
 • asla kaybedilmeyecek bir cakmak.
 • çakmak markasıdır...alameti farikası; kapağı açılırken çıkarttığı "şonnnk" diye sesdir. bu sesi, içinde bulunan ve kullanıcıları tarafından genellikle altın zannedilen fakat aslında "altın kaplama pirinç madeni" olan bir metal parça çıkartır.

  ikinci el satmak isterseniz alıcı-dükkancı genelde kapağı bir iki açıp kapatacak; sonra "aaabi bunun sesi ölmüş pek para etmez" şeklinde fiyat kırmaya çalışacaktır.... bunun için siz önce evde küçük bir tornavidayla içindeki bu parçayı çıkartıp, parçayı ve yuvayı kolonyalı bir kulak çubuğu ile temizleyip yerine takın. "şonnnnk" sesi yerine gelecektir.

  düzelmediyse, o parça bir yere değiyordur. "çan" gibi ses çıkartması için, vidalandığı nokta hariç, hiç bir yere değmemesi havada serbest durması ve kapağın açılma hareketinden vibrasyon alması gerekir, dikkat edin.

  icap ederse, yumuşak bir tel fırça veya yoksa diş fırçası ve karbonatla da alevin çıktığı bölümü temizleyin. karalıklar, dükkancının söyleyeceği gibi "kaplamanın çıkmış olması değildir"... yeni gibi olur... merak etmeyin.
 • "ileride bir gün züğürt kalırsak okuturuz bi yerde" mantığı ile hareket ediliyorsa, kapak üzerindeki boşluğa isim kazıtılmaması gereken çakmak.
 • nereden geldiğini aileden kimse bilmemekle beraber ailemden bana kalan, canım gibi baktığım çakmağım. arkadaşlarımın hiç bitmeyen "bunu sakın kaybetme", "yanında taşıma" gibi öğütlerinden sonra bizzat satıldığı yere gidip fiyatının 850 euro civarında olduğunu öğrenmem beni dumurlara uğratmıştır.
  3*5 cmlik altın kaplama ve bir şeyleri yakmaktan başka bir işe yaramayan bir çakmağın, iyi sayılabilecek bir bilgisayarın fiyatıyla aynı olması ilginçtir.
 • biraz önce gördüğüm ve çüşşş dediğim üzre , adamlar usb flash memory de yapmışlar.usb nin kapağı elmas paladyum.yuhh artık diyorum.o bellekte artık ne saklanır hiç bilmiyorum.
 • en pahali ve en kaliteli cakmaklarin ureticisi. ilginc bir raconu vardir: derler ki herseyini* kaybetmis bir adam dupont cakmagi ile bir otele giderse cakmagin icindeki degerli altin plaka karsiligi kendisine otelde iki gece konaklama ve herhangi bir yere ucak bileti verilirmis. bir nevi can simidi acil durum yardim sozlesmesi. bunun disinda markanin urettigi diger aksesuar ve urunler cakmaklari gibi oldukca pahali ve degerli olup dupontun musteri profili diplomatlar ust duzey yoneticiler ve zenginler imis.