şükela:  tümü | bugün
  • gezi parkı eylemlerine verdiği sonsuz desteğiyle gözlerimizi yaşartmış büyük sözlük yazarı. hoşgelmiş.
  • underrated yazar. severek okuyoruz.
  • colissa adlı saçma uygulamanın coder'ı olduğundan şüphelendiğim yazar.
  • (#50884283) su yazdigim entry'den milliyetci oldugum yorumi nasil cikarilabilir hala anlayabilmis degilim. hem kürd'ü tercih etmek nedır ln?? ne dil bilgisi ne de anlam bilgisinden emare yok
  • kendisi stres çarkı işine girmiş belli ki. şimdi reklamlar (bkz: stres çarkı (bkz: #67768662))
  • aynen şöyle yazmış, demiş; kendi entrysinden alıntılıyorum :

" apple'dan daha kaliteli elektronik üreten veya starbucks'tan daha kaliteli kahve yapan şirketler daha çok kazanamıyor "

bu biraz boş konuşmak ve bol keseden sallayarak üfürükten entrylerle az biraz zevzeklik yapmak oluyor. notumuz olsun, düşelim.

evet, belki sony daha kaliteli elektronik, yani televizyon filan yapabilir. samsung'dan daha kalitelidir. burası kesin ve tartışmasız ama bu iş sadece televizyon türünden ürünleri kapsar. tablet ve bilgisayar ligine hiç girmiyorum. çünkü birinde ios yok. gerçekten mecburen deneyimlediğim ve resmen iğrendiğim bir andoid yazılım sistemi var. sıfır güvenlike yola çıkıyoruz. e ben mal mıyım da androidli bir samsung teblet aldım. süper amoled momoled bir ekran ve 4gb ram i vardı. ekranı merak ettim de ondan aldım.

ve inanın bana bu entryi yazdığım ipad mininin belki 2 yıllık ips paneli sammye basar. birde sammy çok çok daha uzun sürede şarj olup şarjı resmen anında yiyor, bitiriyor.

iphone a ise hiç girmeyim. bu rolex le hac saati seiko 5 i değil asker saati casio fw 93 w mi neyse o'nunla karşılaştırmak gibidir. biliyorum, 6s e geçmeden önce arkadaşım yurt dışından 4s getirinceye kadar mecburen sammy androidli bir teli, fiyat avantajından kullanmıştım ve bu daha büyük bir rezaletti.

şimdi anacım a verdim ve telefonu sadece açıp kapamakta kullanan anacım bile zorlanıo, oğlum bu ne dio. annemin küçük kardeşi ablacıma ben 6s ten çok memnun olduğumdan, 6s le aynı donanım olduğundan iphone se aldım. teyzem nası çoştu ve sevindi görmenizi çok isterdim. o annemden beterdir telefon kullanımında ama ios'la zerre sorunu olmadı, çok mutlu ve malesef anacım teyzemi birazcık kıskandı, hahahahahaha haaaa ..

tamam gay cook'la olduğu kadar, yani ortada malesef bir apple car yok ama idare ediyoruz işte, reislerin efendisi steve jobs un mirasını harca harca bitmez, gay guguk kuşu ve bu arada kesinlikle homofobik değilim.

özetle ana sayfadan gelen ve italya'da neden starbucks olmaması entrysindeki " apple kendisini iyi oazarlıyor daha kaliteli elektronik üreten şirketler var .. " mantığını çok sakat buldum. bir kere en başında kafa yanlış, bakış açısı sakat. apple yazılım yapan ve bunu kendi ürettiği bilgisayarlarında kullanan bir firma.

böyle düzgün düşünürsek, ne mikropipi microsoft, ne zony sony ne gugıl google; apple a asla rakip olamazlar.

abicim apple kendi alanında italya'daki espresso kafeleri gibidir ve rakipsizdir. bir şekilde diğer firmalar bu işi kıvırıp becerememiştir, apple bundan çok kazanır.

mantığını düzgün temellere dayanarak kur. bundan yazdım, başka bir niyetim yoktur.

ayrıca apple fanboyu değil " steve jobs fanboy " uyum. imlalar için edit atacağım da çok üşüyoruz ve reislerin efendisi,

steve jobs .
  • hayrına mı parasına mı bilmem starbucks reklamı veren yazar.
  • starbucksla alakali yazdigi yazi niye bu kadar olay oldu bilmeyen ve 1 kurus almamis yazar.
  • starbucksli entrysinden kurtulmak icin engellense de sonuc alinamayan yazar.

entry iyi hos da, eksiseyler tacizine niye alet edildi bilemiyorum.
    ınsan, starbucksin yazari para karsiligi transfer ettigine emin oluyor bu tatavadan sonra.
    entry pek reklam bile sayilmaz starbucksi bi bok zanneden havasi disinda.

sponsorlu cikti bir de basimiza. ısbu yazar bu olayin ilk kurbani mi acep?
  • starbucks entysinden sonra bir cok mesaj aldım. açıklama yapmam gerekiyor galiba,

-1 kuruş para almadım. yazıyı 2 sene once yazmıştım. eksiseylere koymuslar. eksisozluk yonetiminden kimse benimle iletisime gecmedi.

-100bin tl reklam ucreti almis gore sozluk starbuckstan. dedigim gibi bana kimse ulaşmadı sozluk yonetiminden, dolayisiyla o konu hakkinda hic bir fikrim yok.

-bu yaziyi ismarlama yazmadim. "biri bir sey sorarsa sakin soyleme" gibi bir olay da yok. bu madde cok sacma oldu ama bu da soruldu.

-ilk defa sozlukte bu sekilde bir reklam yapildigi soyleniyor. dogrudur ben de ilk defa gordum ama onceden calisilmis bir hareket yok varsa da ben icinde yokum.