şükela:  tümü | bugün
  • istanbul büyükşehir belediyesi şehir tiyatroları'nın yeni sezon oyunu. ahmet levent pala tarafından yazılan oyunun yönetmeni tolga yeter. bir banka şubesinde yaşananları konu alacak oyunun oyuncu kadrosu ise şu şekilde; arda alpkıray, cafer alpsolay, çağlar ozan aksu, elyesa çağlar evkaya, esen koçer, gürkan başbuğ, hazal uprak, müslüm köse, nilgün kasapbaşoğlu, selim can yalçın, serap doğan, şenay bağ, vildan türkbaş.

saadet hanım'ı 5-6-7-8-12-13-14-15 haldun taner sahnesi, 27-28-29 ekim gaziosmanpaşa sahnesi'nde izlemek mümkün.
  • niye doldurursunuz şu haldun taner sahnesi 'ni dediğim.

yahu deli gibi bekledim yeni sezonu. mis gibi oyun gelmiş, mis gibi sahneye. beni yine gaziosmanpaşa'ya mecbur ettiler. ben şimdi ay sonunu nasıl beklicem. gerçi deli gibi beklemişim, bunu da beklerim. hem doğru dürüst bekleseymişim oyun da kaçmazmış. beklemeyeyim de napayım neredeyse tüm oyunları izledim... mecbur beklicem... ama arada giderim yine izlediklerime..çok şahane bişey tekrar izlemek.. istanbul efendisi'ni 3'lemiştim mesela. çünkü ilkinde anlamayanl....neyse ya çok eğlenceliydi...
  • tiyatro sezonu açılışını akşam haldun taner'de yapacağım, şehir tiyatrolarının yeni oyunu.

alkışınız bol olsun.
  • kadıköy semalarında sahnelenen tatlı mı tatlı sıcak mı sıcak türlü absürtlükler barındıran komedi türünde bir eser.

düzene karşı çıkanlara, düzenin temsilcilerine, düzeni eleştirip harekete geçmeyenlere güldürürken giydiriyor. polisler hariç oyunculuklar iyi. selim can'ın replikleri güzel ama oynadığını çok belli ediyor. izleyin izletin. unutmadan en çok nilgün'ü hanım alkışlayacaksınız.
  • kapalı gişe devam edeceğini düşündüğüm keyifli bir yeni sezon oyunu...
  • oyunu prömiyerinde, haldun taner'de izledim. mesaj kaygısı olan bir oyun. ancak bunu ağır ve kasvetli bir oyunla yapmak yerine seyirciyi temelde eğlendirip mesajları alttan alta vermek suretiyle yapmayı tercih etmişler. çok da güzel olmuş.

beklentilerimin çok üstünde eğlendiğim ve keyif aldığım bir oyun oldu. sonunu bağlayamamışlar ama dünya'daki tiyatro ve sinemaların yüzde kaçı adamakıllı bağlanabiliyor ki zaten? :)

kesinlikle izlenesi bir oyun. emeği geçen herkese tebrik ve teşekkürler. alkışınız bol olsun.
  • --- spoiler ---

bırakın denizler annelerin, gökyüzü çocukların olsun.
    --- spoiler ---
  • vasat bir oyun. klişe üzerine klişe. öğretmenlik ve anne kimliğiyle herkesi terörize eden bir ana karakter. oyunun yarısına kadar herkese küçümseyici tavırlarda bulunurken (bunlara gülmemiz bekleniyor tabi) bi noktadan sonra devrimci kesilebiliyormuşşş. absürt komedi değil, irite edici komedi olarak tanımlamak daha doğru olur oyunu.
  • keyif alarak izlediğim oyun. karakterler zaten oldukça tanıdık, kurgusu basit ve hemen akıp gidiyor. esasında bu bakimdan pek tatmin etmeyebilir gibi duruyor izleyiciyi. fakat ben yine de eğlendim ama sonunun acıklı bitişini pek sevemedim.
  • 19 kasımda müsahipzadede izleyeceğim oyun.

edit: tek kelimeyle harika bir oyundu.nigün kasapbaşoğlu'nun performansı müthişti.bu sezon izlediğim beş oyundan en iyisiydi.hem güldürdü hemde üzdü.en büyük avantajı bir türk tarafından yazılmış olması.bizim annelerimizi anlatıyordu sanki.