*

şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle gerçekleşmiştir. saadet partisi pazar günkü büyük kudüs mitingine cristiano ronaldo'yu davet etmiş. link şimdi messi düşünsün.

  cristiano ronaldo tamam inşallah. o olmadı adanalı ronaldo olur. o da olumlu.
 • saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu, real madrid’in ünlü oyuncusu cristiano ronaldo’ya 30 temmuz pazar günü istanbul yenikapı’da yapacakları “büyük kudüs mitingi”ne katılması için davet mektubu gönderdi.

  filistin konusundaki hassasiyeti ve filistinli çocuklara yaptığı büyük bağışlarla da dikkat çeken portekizli yıldız oyuncu cristiano ronaldo’ya saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu imzası ile gönderilen davet mektubunda şu ifadelere yer verildi:

  --- spoiler ---

  “malumunuz olduğu üzere, israil son günlerde kudüs ve mescid-i aksa’da filistinlilere yönelik uyguladığı zulmü daha da artırmaya başlamış bulunuyor. her gün gelen acı haberler ve ilk kıblemiz mescid-i aksa’da başlattığı kabul edilemez uygulamalar israil’in pervasızlığının had safhaya ulaştığını bütün dünyaya bir kere daha göstermiştir. bu yaşananların tabii olarak milletimizin öfkesini doruğa çıkardığı da bir vakıadır.
  bu durum karşısında saadet partisi olarak milletimizin hissiyatına tercüman olmak, filistin’de yaşanan zulümlere karşı duruşumuzu göstermek ve uluslararası kamuoyunun filistin’de yaşananlara dikkatini çekmek için; 30 temmuz pazar 17.00’de istanbul yenikapı meydanı’nda ‘büyük kudüs mitingi’ düzenleme kararı almış bulunuyoruz.

  bu miting, 80 milyonluk nüfusu ile milletimizin yeri ve zamanı geldiğinde farklılıklarını bir kenara bırakıp birlikte hareket edebileceğini gösteren önemli bir örnek olacaktır.

  islam ülkelerinin dağınıklığından istifade eden israil’in insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalmamız ve yapılanları içimize sindirmemiz mümkün değildir. her daim mazlumun yanında durmuş, gözyaşını silmeyi vazife bilmiş bu aziz millet dün olduğu gibi bugün de filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu gösterecektir.

  saygın cristiano ronaldo olarak mitingimize katılımınız filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere mazlum coğrafyalara ümit olması bakımından önem arz etmektedir.”
  --- spoiler ---

  mektubun ingilizcesi için;

  http://m.milligazete.com.tr/…erdetay.aspx?id=474512
 • ronaldo'nun buldunuz kıllısını aramayın minvalinde bir cevapla reddedeceği davettir.

  olm adam insanlık için yapıyor, sizin parti mitingleriniz çok da zkinde değil yani.