şükela:  tümü | bugün soru sor
  • temel karamollaoğlu nun bugünlerde en çok dinlenen muhalefet lideri olduğu aşikar,görünmez bir destekçi ağı oluşuyor ve milletin hoşuna gidecek beyanatlar veriyorlar sosyal medya da ilgiler üzerine çekilmiş durumda kendisi değerler üzerinden olumlu görüşleri var ve kutuplaşma karşıtı politika sürüyor muhalefet olarak da iyi işler yapacağına inanıyorum ana muhalefet olursa şaşırmayacağım.ak partinin puan kaybettiği ortamda oylar bu partiye gidebilir,seçime kadar adam gibi muhalefet yaparsa neden oy vermeyeyim diye düşünüyorum.ak partinin çıkış günlerini andırıyorlar.aslında koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler durumu olmuş durumda.
  • türkiye'de seçmen; önüne konulan yemeğin lezzetine, hazırlanışına, temizliğine bakmaz. onun için en önemli şey o anki görüntüsüdür. bu yüzden de siyasi parti liderleri ne kadar iyi 'pazarlamacı' olursa o kadar başarılı olur. en iyi örneği; 'ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim'dir.

saadet partisinin yükselişi de buna benzer bir durumdur.
  • yükselişi lazım oluşundandır. bu şuna benziyor, 100 tl'lik bir şeyi 1 tl eksikle alamazsınız, o 1 tl'nin 99 tl kadar önemli olduğu noktadır hedef karşısında.
  • barajı geçebilmek için, oy oranını 15e katlaması gereken partinin, taş çatlasa 2 katlık yükselişidir, ihmal edilebilir seviyededir.
  • sanırım şu sıralar birileri bunlarla ''ittifak'' açıklayacak, ufaktan yolunu yapıyorlar.

(bkz: ekşi de ki manipülatif siyasi başlıklar)