şükela:  tümü | bugün
  • saadet partisi'nin son genel seçimler ve mart 2009'daki yerel seçimler için de kullandığı seçim ilahisi.
    etrafta, seçim otobüslerinde bilhassa duyulduğu anda insanda omuzdan başlayan bir titreme ve istemdışı halay pozisyonu oluşturuyor.

sözlerini de yazayım tam olsun

dillerde türkülerle
    ellerde çiçeklerle
    gönülde sevgilerle
    saadet vakti geldiiii

gelin birlik olalım
    elele tutuşalım
    sevgiyle buluşalım
    saadet vakti geldiiiii

vatandaş gülsün diye
    tarih sevinsin diye
    haksız utansın diye
    saadet vakti geldiiii

düğümü çözmek için
    oyunu bozmak için
    destanlar yazmak için
    saadet vakti geldiiii.
  • (bkz: fark var)
  • saadet'in yerinde refah sözcüğünün olduğu yıllarda benim için bir efsaneydi bu şarkı. şimdi ne zaman duysam, duygulanırım.
  • girişiyle 80ler ve disko ambiyansını yakalamış elektrofunk parça.

http://www.youtube.com/watch?v=-r0o9gb2ols
  • bugün yaşadığım yerde; köprünün altından 1, köprünün üstünden 2, yan yolda 3, kapalı olan yola park etmiş 4, arkadan gelen gelen 5 olmak üzere aynı kare içinde tam 5 tane bu seçim şarkısını çalan seçim otobüsü görünce "bu ne ya" dedim. gerçekten tebrik ediyorum zira ayarlasalar böyle denk gelemezdi. her otobüs aynı kareye girecek ve hepsinden bu şarkı çalınacak, gerçekten ibret alınacak bir çalışma. işi gücü bırakıyorum şarkının sözlerini de yazıyorum;

dillerde türkülerle ellerde çiçeklerle
    gönüllerde sevgilerle saadet vakti geldi

''sevgi barış ve kardeşlik için. insan hakları ve özgürlükler için. adalet ve gerçek hak anlayışı saadet partisi''

vatandaş gülsün diye tarih sevinsin diye
    haksız utansın diye saadet vakti geldi

düğümü çözmek için oyunu bozmak için
    destanlar yazmak için saadet vakti geldi

"refah ve kalkınma için, izzet, onur ve saygınlık için, izzet ve maneviyat için saadet partisi"

dillerde türkülerle ellerde çiçeklerle
    gönüllerde sevgilerle saadet vakti geldi

gelin birlik olalım el ele tutşalım
    sevgiyle buluşalım saadet vakti geldi

"yaşanılabilir bir ülke için, yeniden, yeniden büyük türkiye için saadet partisi."

vatandaş gülsün diye tarih sevinsin diye
    haksız utansın diye saadet vakti geldi

düğümü çözmek için oyunu bozmak için
    destanlar yazmak için saadet vakti geldi

bonus: (bkz: sonuna amına koyim yazılabilecek sloganlar) kendimi tutamadım, evet.
  • ilk defa ali sami yen'de düzenlenen fetih şöleni'nde duyduğum şarkı. hareketli müziği ve ergenliğe giriş yıllarının verdiği heyecanla sahanın ortasında adeta bir halay başı gibi sekerek dönmeye başlamıştım.

(bkz: hey gidi günler)
  • son 1000 seçimdir saadet partisi nin kullandığı hafif oynak parça şahsi kanaatim en iyi ikinci seçim şarkısıdır. birincisi için (bkz: ak dediler kara çıktı)
  • refah'tan saadet'e garibanin "tarih" olmasi, literally