şükela:  tümü | bugün
  • düşüncesiz bir öküz.

mağaza çalışanları bu tiplere öyle ana bacı kayıyor ki, aklınız hayaliniz durur. ki gayet haklılar.

saat 21:59'da girip dükkânı dağıtan empati yoksunu aşağılık pisliklerden iğrenmemek elde değil. bunun bir de son dakikada girip 22:10'a kadar dükkândan çıkmak istemeyen versiyonu mevcuttur. ne desek boş.

avm'deki çalışanlar köle değil. fakat gözlemlediğim kadarıyla insanların önemli bir çoğunluğu aksini düşünüyor. bir hayli üzücü.

nezaket, empati, saygı değerli kavramlar kanımca. parasını verince bu kavramların niteliksizleşebileceğini düşünen bir güruh var ve sayıları hiç az değil.
  • saat 21:59’da mağaza girişini kapatmayan öküzler tarafından yargılanan öküzdür.

kapa kapıyı, olmadı kasayı kapat, olmadı adama kadına küfretme.

sevilla’da alışveriş yapıyorum, kasiyer yanıma yaklaşıp 5 dakika içinde kasa kapanacak, elinizdekileri almak istiyorsanız kasaya geçmelisiniz dedi.

ha ne tamam derken saate baktım yalan olmasın ya 13:55 ya 14:55 di. vay amenike dedim içimden, türkiye’de olsa bir haftada milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bir festival olsa 24 saat vardiyalı çalıştırırlar dükkanı diye düşündüm.

(bkz: sevilla festivali)
  • tam da bulunduğunuz mağazaya yönelmişken saate bakmış ve son anda, alması gereken şey gözünün önünde belirmiştir. gözü kör olasıca öküz... boğazı binlerce kere düğümlenesice... neden son ana bırakıyorsun!?

(bkz: öküzgözü)
    (bkz: boğazkere)

belki bu yüzden biraz gecikmiştir. siz yine de kusuruna bakmayın.
  • avm de çalışanlar köle değil ama aslında köleler.

takım elbise aldığım yerde çalışan orta yaşlı abiyle kısa bir sohbette bulundum, sordum abi kaçta çıkıyorsunuz ?

kardeşim mal geldiği zamanlar bazen 12-1 e kadar burdayım onun dışında sayımı carti curtu derken 11 de çıkıyoruz dedi.

düşünün sabah 10, gece 11 çalışıyor haftada sadece 1 gün tatili var ne için yaşadığı belli olmayan bir canlı.

insanlardaki bu kabullenisi benim aklım almıyor adamın kazandığı parayı harcamak için sadece 1 günü var ve bu adam yıllardır aynı yerde çalışıyor.

benim gözümde avm çalışanları köledir, biz de onlardan biraz daha az köleyiz sanırım.

not: 21:59 da girenlerin bence de öküz...
  • düşüngesizlik yaparlar.
  • gerçek bir öküz girdi sanmıştım
  • 21:42'de işinden anca çıkabilmiş başka bir özel sektör çalışanıdır. evde kendisinin dönmesini uyuklayarak bekleyen yaşlı annesine doğum günü hediyesi almaya çalışıyordur.
  • saat 21:59 da gelenin pipisini kesip 10:01 de gelene yedireceksin dedirtendir