şükela:  tümü | bugün
  • hiçbir planlama yapılmadan verilen karar sonucu, alışverişini yapan normal insanı suçlayan sığırdır.

bir diğer tipi de millete evde stok yapmıyor diye kızandır. bir insanın kendi evine alacağı şeyin sınırını bile karar verebileceğini düşünüyor beyinsiz sürüsü.

2 paket makarna, 1 şişe su alanı suçlayacağına, böyle saçma sapan karar verilir mi? sonuçları ne olur diye düşünmeyenleri suçla.
  • trt haberi sunan arkadaş, sigara alanları eleştiriyor, devletimizi dünya takdir ediyor 2 gün sigara içmeseler vatandaşlarımız ölecekmiş demek ki diyor. ben başka bir şey diyemiyorum, sadece tiksiniyorum.
  • hükümet bes birim suçluysa halk iki birim suçlu. bu nettir. öz degerlendirme yapmadan, tez canlilikla hareket etmeyi sigirliga da benzetebilirsin, aptalliga da !!

markete kola almaya gitmenin açiklamasi yoktur!

sokaga maskesiz cikmanin aciklamasi yoktur!

sosyal mesafeye dikkat etmemenin aciklamasi yoktur!
  • ben yönetimi suçlamaktan bıktım.bundan sonra top vatandaşta adımları hesap edin.
  • hukmedenler her alanda oldugu gibi salgin yonetiminde de kotuler. son dakikada olacak is degil bu

lakin bu sigir, iki gun ac kalmamak icin olumcul bir hastaliga yakalanma riskini goze alan sigirdan daha sigir degildir.

(tamaminin dolaplarinin bombos oldugu ve sair ihtiyaclarin tamamindan yoksun olduklari varsayimiyla dahi..)
  • benimdir.

ilk vakanın ortaya çıkmasından itibaren 1 aydan fazla zaman geçti. dünya'da da çeşitli ülkelerde hastalığın seyrini aylardır görüyoruz. buna rağmen evinde 2 gün bile yetecek gıda malzemesini bulundurmayan insanı masum göremiyorum, kusura bakmayın.

sizin gerizekalılığınız benim sorunum değil.
  • iki cocacolayı alan dayı gelmiş ekşiye savunmaya geçmiş
  • planlama yanlış olabilir, sokağa çıkma yasağı ilan edildiği andan itibaren başlamalıydı.

çünkü; 2 gün sadece, ayrıca şu kesin, herkesin evinde yedekte en az 2-3 paket makarna, bi kavanoz kuru fasulye ya da nohut mercimek en kötü ihtimalle mevcut.

sigara ve alkol için de 2 günlük fedakarlık yapılsaydı, mayıs ortasında belki de hepimiz özgürdük.

edit: bu yasağın amacı havaların güzelleşmesiyle insanların park, sahil, açık alan, yürüyüş alanlarına doluşmasını engellemektir. haftasonu malum 4-5 kat fazla bulaş oluyor. 2 gün için tahminim temmuz'a kadar yaktık kendimizi...

edit 2: imla
  • evet esas sorumlu hükümet. ben özellikle hükümet süper yönetiyor süreci diyen muhalifleri merak ediyorum ne düşünüyorlar ama halk da biraz kafayı çalıştırsın. ulan 2 gün yemek yemem ama yine de o kuyruğa girmem bu kadar mal da olmamalı insanlar. halkın tavrı da biraz tuvaleti gösterdiğinde klozetin kapağını açmayan birinin ama sen ben klozetin kapağını aç demedin ki demesinden farksız. bunun için dahi olmanıza gerek yok. diyelim yarın 3 hafta sokağa çıkma yasağı ilan edildi en yani evden hiç çıkamayıp açlıktan toplu intihar mı edecez sanacaksınız.
  • dedi markete luppo almaya kosan sığır