• hükümet bes birim suçluysa halk iki birim suçlu. bu nettir. öz degerlendirme yapmadan, tez canlilikla hareket etmeyi sigirliga da benzetebilirsin, aptalliga da !!

markete kola almaya gitmenin açiklamasi yoktur!

sokaga maskesiz cikmanin aciklamasi yoktur!

sosyal mesafeye dikkat etmemenin aciklamasi yoktur!
  • ben yönetimi suçlamaktan bıktım.bundan sonra top vatandaşta adımları hesap edin.
  • laf olsun diye konuşuyordur

tuzu kurudur, ekmeğini suyunu birileri alıyodur

veya yasak uzarsa diye öngörüde bulunamıyordur
  • hukmedenler her alanda oldugu gibi salgin yonetiminde de kotuler. son dakikada olacak is degil bu

lakin bu sigir, iki gun ac kalmamak icin olumcul bir hastaliga yakalanma riskini goze alan sigirdan daha sigir degildir.

(tamaminin dolaplarinin bombos oldugu ve sair ihtiyaclarin tamamindan yoksun olduklari varsayimiyla dahi..)
  • iki cocacolayı alan dayı gelmiş ekşiye savunmaya geçmiş
  • kim de olucak kardeşim, elbet yönetim hatalı ama ikinci sıraya da mı koymuyosun bu insanları, 2 günlükte mi yiyecek yok evinde bırak allah aşkına, şu pandemi olmasa bile ki 1 aydır bununla yaşıyoruz, evinde 2 günlük yiyeceğin vardır otur evinde pazartesi alacağını alırsın.
  • dedi markete luppo almaya kosan sığır
  • hiç bu kadar sinirlenmemistim sanirim. yahu abi bu yasak darbe falan icin mi yapıldı. bu yasak ciddi bir salgin icin yapildi. az akli calisan bu salgindan korkan insan zaten en az insanla nasil temas kuraririmin derdinde olur. biz market olayini nasil en aza indiririz ona kafa yoruyoruz. saat kurup en erken saatte gidelim ogleden sonra kalabalik oluyor diyoruz. bunlara kafa yoruyoruz cunku covidden korkuyoruz. siz hic mi korkmuyorsunuz. hala diyor ki stokçuluk yapmadığımiz icin suclaniyoruz. 1 haftalik ihtiyacini pesin almak stokculuk degildir. marketteki 30 makarnanin hepsini almak stokculuktur. 1 haftalik suyunu ekmegini yiyecegini al koy kenara zaten azicik salgindan korkuyorsan. her gun çıktıktan sonra ne anlami var.
  • 2.5 lira 1 kilo un, 5 lira iki paket makarna 2-3 gün yeterli bunlar, böyle dönemde alıp da kenara koymuyorsan devlet ne yapsın...

millet çekirdek, kola almaya gitmiş, yasak var marketler açık... cahille baş etmek zor maalesef işin ucu bize de dokunacak.

sokağa çıkma yasağı isterken neye göre istediniz peki onu soruyorum? bende istedim yasağı ve şartlarımı ona göre hazırladım, anlayamıyorum...
  • 1 aydır marketleri yağmalayan, un stoklarını tüketen bir milletin 2 günde aç kalacağını düşünen yazar (?) beyanı. hepimiz biliyoruz ki ihtimal dahilinde olan bir şeydi; ileri görüşlü arkadaşlarımız zaten tedbirlerini çok önceden almışlardı.
hesabın var mı? giriş yap