şükela:  tümü | bugün
 • 5 gün yoğunluk, toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe sıfır, kafeler restoranlar açık, sahiller parklar cıvıl cıvıl, 2 gün minimize öyle mi?

  iq testi yaptırsan keşke.. bu zeka akıllara zarar verir sayın bir üstteki yazar.

  iptal kararı sonrası zorunlu edit: mesajla bana saydıran akçomarlar şimdi ne diyecekler merak ediyorum.yeşillendirin lütfen.

  ertesi gün editi: mesaj kutumda tık yok...
 • be hey burada aklamaya çalışan embesiller madem 2 gün çok kıymetli, madem filyasyon çalışmasına zaman tanınacak, madem yoğunluk minamalize edilecek; bir kere de çarşamba ve perşembe günleri sokağa çıkma yasağı olsun diğer günler serbest olsun. sizce binlerce farklı lokasyondan farklı insanın, aynı ulaşım aracıyla seyahat edip yine binlerce farklı işyerlerinde buluşarak saatlerce zaman geçirdikten sonra tekrar evlerine aynı şekilde döndüğünde mi virüs daha çok bulaşır yoksa ailesiyle beraber kendi mahallesinde tekil olarak gezintiye çıktığında mı? haftasonu oradan oraya insanlar gezmesin istiyorsan araç kullanımını kısıtlarsın sokağa çıkma yasağı niye?

  gerekirse üst üste 60 gün sokağa çıkma yasağı uygulanır, fakat aylardır insanların bir haftasonu nefes alması çok görülürken, haftaiçi köpek gibi çalıştırılmaya aynen devam ettirilmesi hiç mi dikkatinizi çekmiyor? iddia sahibinin iddiası gerçeklikten uzak mı ki tribe giriyorsunuz?
 • buna (bkz: mal beyanı) ''amaç yoğunluğu minimalize etmek, bulaşma riskini azaltmaktır sayın zekalı yazar.'' tipler çok bu yüzden ne anlatsak boş ama madem öyle en başta neden sokağa çıkma yasakları koyarak insanların hayatını felç edip birde üzerine yıllarca ödeyecekleri borçlara soktunuz?
  en başta ingiltere, abd gibi bir kaç ülkeden 'eee hastalık var alışacaksınız' diye açıklamalar geldiğinde alay eden tipleri şimdi gelmiş 'amaç yoğunluğu minimalize etmek, bulaşma riskini azaltmaktır sayın zekalı yazar' diye savunma yapıyor.

  şunu netleştirelim.. bu ''serbestlik'' hastalığın yoğunluğu minimalize etmek, bulaşma riskini azaltmak için değil kapitalist sermayenin ve bu sermayeye köle okmuş devletlerin zararını minimalize etmek için. bu hastalıkla gördük ki ülkelerinde aslan kesilen hiç bir 'dünya lideri' ve 'süper güç' olası bir kırmızı alarm durumuna hazır değilmiş.
 • bizimkiler tabi akıllı şak diye yasağı bir koyuyorlar virüs afallıyor sonra tak yasak kalkıyor virüs yine afallıyor.

  edit: aynen öyle yaptılar.
 • türkiye ekonomisi şartları sebebiyle covid-19 isimli gariban da ek işe başlamış olup hafta içi yol+yemek bile almadan asgari ücrete razı gelip saatlerce çalışmaktadır. asli görevini de sadece tatil günlerinde yerine getirebildiğinden yüce ülkemizin cüce devleti bunu gözardı etmemiştir. vatandaşlarını korumak adına elinden geleni yapmışlardır.çok yaşa muz cumhuriyeti!
 • (bkz: luppo virüsü)
  her ülkede viruse farklı bir ad takıldı bizde de luppo virusu olsun
 • akıllı oğlandır 3 aydır yazdıklarımı okursanız bilimsel bazı veriler de paylaştım. çok iyi çocuktur bu korona. salgın da çok fena. yani öyle böyle salgın yok.

  (bkz: çiftdüşün)

  resmen bu uygulandı. bilimsel düşündüğünü söyleyen vizyonsuzlara göre haftaiçi devletimiz serbest dediği için korkmaya gerek yok. ama hafta sonu çok tehlikeli.

  çiftdüşün. o sırada ne düşünüyorsan bir dakika önce düşündüğün şeyi hiç düşünmemiş gibi yapmak... tüm bilim kurulu fanlarında bu aplikasyon yüklü adeta.
 • haftaici ortalik sakindi bugun ve pazartesi gunu yine herkes kucak kucaga olur artik.

  elde done yok, kor gozune parmagim var.
 • ya neymis elde done olmadanmis. bilim kurulu imiş. bu bilim kurulu aylarca maskeye gerek yok diye bas bas bağırdı. maske takan orospu cocugudur demedikleri kaldı bir. sonra da çıkıp maske zorunlu, koruyacağını biliyorduk ama sağlık personeline kalsın diye yalan söyledik dediler.

  bu mu inanacağıniz bilim kurulu

  geciniz
 • (bkz: mikroskop)’la bakıldığında, virüsün üstünde “expr. date : 1/7/2020” ibaresi görüldüğü için temmuz 2020 ayında, bozularak hayatı normale döndürecek virüstür aynı zamanda. ilginç olan virüsün de bu tarihi anlayıp, (bkz: gregoryen takvim)’ini bünyesinde (bkz: golgi cisimciği) tutarak, zamanın geldiğini bilmesidir.