şükela:  tümü | bugün
 • şu ara bizim şirketin kar tatil anons saati - bekle bekle gelmez...
 • (bkz: 3 am)
 • sanatı canlandıran bir yanı olduğunu düşündüğüm, özellikle şarkılarda adı çok geçen saat. mvö dinlersiniz, "saat gece 3 olmuş"tur, siz birinin kapısında bekliyorsunuzdur (bkz: gece); ya sezen aksu kulağınıza "ben o gün yandım işte/sabaha doğru 3'te" diye fısıldar (bkz: rumeli havası); ya da zülfü livaneli gece'nin tam 3'ünde size dertlerini anlatmaktadır. örnekleri çoğaltmak mümkündür. bu 3, çok sihirli bir zamandır, çok sihirli rakamdır...
  edit: bazen de "saat 3 olur, soğuktan deniz donar, balıklar kıyılara vurur..."
 • sabah saat 3, büyülü bir zamanıdır günün. az daha beklerseniz herşeyin rengi değişecektir. eğlenceden dönen sarhoşlar, sürünerek yataklarına girmektedirler. öğrenciler, yeter bu kadar çalışma deyip kitaplarını kapatırlar. arabalar geçmez olur. anne ve baba artık evdeki çıtırtılara uyanmayacak kadar derin uykudadır. telefon çalmaz ve mesaj gelmez. im'ler boşalır. hava iyice serinler, etraftaki tek tük ışıklar söner. birtek sokak lambaları kalır. gürültülü müziklerden, sade piyanoya geçilir. zaman kayar, anılarınızda zaman neyse, akıl o zamanda yaşar. hayallerdeki herşey uykusuzluğun da vurmasıyla gerçeğe yaklaşır, hayal ve gerçek arasındaki çizgi bulanıklaşır. tüm bunları bozacak tek bir etken bile yoktur. pencereye oturulup, bacaklar aşağı sallanır. baş pervaza yaslanır... beklenir. beklenir. beklenir. saat 3'tür. hep 3'te kalır, alacakaranlık başlayana dek.
 • onuncu nesil sabirtasi yazar. hoşgeldin...
 • teoman'dan sonra bengü de "saat 3" diye şarkı yapmış. saat 3'ün sihrine inanıyorum. ikisi de saat 3 diye şarkı yaptıysa kesin bir şey var o saatte. kıllanıyorum..
 • teoman'ın motosikletli kız albümünün en güzel şarkılarından birisidir bana göre, hoş; o albümdeki tüm parçalar bir harikaydı zaten, motosikletli kız ile başlardı, mektupla biterdi, aradan yıllaar geçti ama şarkılar hala dilimin ucunda, büyük sanatçı olmak kolay kimilerine göre ama unutulmaz şarkı yazmak zor, bu adam ikisini de gayet güzel başardı bence...
 • şarkıda her "kalk" deyişinde içimden "yerine yat" diyesim geliyor. şu durumda da duyguyu kay-bet-miş o-lu-yo-rum ben sevgili bengü.

  bu arada bu kızın adını normal insan gibi mi okuyoruz, hadise gibi mi? bilen aydınlatabilirse memnun olurum çok. regards.