şükela:  tümü | bugün
  • abv boyle havanin.

uyandik ise gidecez hala gece. bu ne kardesim. safak operasyonu mu duzenleyecegiz ofise mi gidecegiz.

miko su parlakligi ac la biraz. goz gozu gormuyor.
  • geçen sene burada sayfalarca sövülen havaydı.

ne oldu tırrekler? bunu da hemen kabullenip, alışıp, sineye çektiniz di mi? sizden bir cacık olmaz, gelip bir daha hiçbir toplumsal hayatı etkileyen olayda eleştiri yapmayın burada boş yere byte harcamayın.
  • %50'nin desteği, diğer %50'nin de sessizliğiyle normalleşmiş sömürü hamlesi. hem katar'la aynı saat dilimine geçmiş olduk, hem de ülkenin elektrik tüketimi çok güzel arttı, berat oğlan memnun.

zamanında bu iş ispanya'nın başına gelmiş. kendi yerel zamanlarında (gmt -1) güzel güzel yaşarken francisco franco denen dallama demiş ki, yoook olmaz. nazi'lerle aynı saat diliminde olalım. 1940'ta saatleri bir saat geri almışlar. o yüzden ispanyollar hayatı azıcık geriden yaşıyor gibi görünüyor. aslında çalışmaya başlama saatleri, akşam yemekleri falan o kadar geç değil, güneş geç doğuyor sadece.

şimdi seneleer sonra eski saate geri dönmeye çalışıyorlar
    http://www.telegraph.co.uk/…ace-nazi-time-zone-gmt/

şimdi benzer bi dikta döneminden türkiye geçtiğine göre, aynı saçmalığı 75 yıl gecikmeyle yaşıyor olmamız normal.
  • batılı pembe götlüleri geren durumdur.

doğu'da güneş çoktan yükseldi...
  • salonun penceresinden otobana bağlanan yol görünüyor. son aylarda sabahlara kadar ayakta olduğumdan her sabah 7.00-8.30 arası trafikte bir yerlere giden insanlara gözüm takılıyor. başlıkta da belirtilen saatte hava daha açılmadan trafiğe çıkan, işe, okula, oraya-buraya giden insanlara acıyorum galiba. tam olarak o hissin adını koyamadım daha. hafta içi her gün bu yola gireceğini, uykunu tam almadan, karnını doyurmadan havanın karanlığında, sabah soğuğunda o yolu kullanacağını bilmek insanları rahatsız etmiyor mu acaba. şimdi benim örnek verdiğim araba kullananlardı, bunun bir de toplu taşıma kullananları var. onun için bazen `yav bu sokaktaki insanlar neden bu kadar agresiv, toplum olarak bir-birimizi sevmiyoruz` falan konuşması geçiyor ya, sebebi tam da bu. her gün bu çileyi çeken insanların normal sinir sistemlerine sahip olması çok zor.
  • türkiye’nin batısında sık görülen hede. doğusunda ise bir sorun yoktur.
    yazayazayazaroldum ordu’dan bildirdi.
  • tasarruf yapiyor ondandir.
  • bu ülkeye atılan en büyük ikinci kazığın sonucudur.

birinci kazık, suriyeliler.
  • tam iskandinav ülkeleri gibi olduk ne güzel, esenlerde kendimi osloda yaşıyormuş gibi hissediyorum, allah hükümetimizden razı olsun, norveçi ayağımıza getirdi, hayaldi gerçek oldu.
  • güneşi unuttuk arkadaş resmen. işe gideriz karanlık işten çıkarız karanlık.