• yeni tanık olduğum durum. allah çalışanlara sabır versin.
  • geçen sene burada sayfalarca sövülen havaydı.

ne oldu tırrekler? bunu da hemen kabullenip, alışıp, sineye çektiniz di mi? sizden bir cacık olmaz, gelip bir daha hiçbir toplumsal hayatı etkileyen olayda eleştiri yapmayın burada boş yere byte harcamayın.
  • saatleri değiştirmeyin böyle aferin. birde sokak lambaları yakılmıyor. göz gözü görmüyor.
  • batılı pembe götlüleri geren durumdur.

doğu'da güneş çoktan yükseldi...
  • mesai başlama saatim...
  • salonun penceresinden otobana bağlanan yol görünüyor. son aylarda sabahlara kadar ayakta olduğumdan her sabah 7.00-8.30 arası trafikte bir yerlere giden insanlara gözüm takılıyor. başlıkta da belirtilen saatte hava daha açılmadan trafiğe çıkan, işe, okula, oraya-buraya giden insanlara acıyorum galiba. tam olarak o hissin adını koyamadım daha. hafta içi her gün bu yola gireceğini, uykunu tam almadan, karnını doyurmadan havanın karanlığında, sabah soğuğunda o yolu kullanacağını bilmek insanları rahatsız etmiyor mu acaba. şimdi benim örnek verdiğim araba kullananlardı, bunun bir de toplu taşıma kullananları var. onun için bazen `yav bu sokaktaki insanlar neden bu kadar agresiv, toplum olarak bir-birimizi sevmiyoruz` falan konuşması geçiyor ya, sebebi tam da bu. her gün bu çileyi çeken insanların normal sinir sistemlerine sahip olması çok zor.
  • deme öyle deme tasarruf ediyoruz.
  • tasarruf yapiyor ondandir.
  • bu ülkeye atılan en büyük ikinci kazığın sonucudur.

birinci kazık, suriyeliler.
  • tam iskandinav ülkeleri gibi olduk ne güzel, esenlerde kendimi osloda yaşıyormuş gibi hissediyorum, allah hükümetimizden razı olsun, norveçi ayağımıza getirdi, hayaldi gerçek oldu.
hesabın var mı? giriş yap