şükela:  tümü | bugün
  • geçen hafta annemlerde kaldım sabah 9’da kalkacağım yarın işim var 7’de kalkacağım dedim yatmadan anneme,
    ertesi sabah oldu
    o da ne!!

saat 7’de annem:
    “kalk hadi saat 9,10 yaklaşacak nerdeyse diye abartarak geldi”

bu anneler hep böyledir dostlar saat 6 dersen saat 5’te hatta gece yarısı uyandırır ve sırf sen kalk diye yalan söyler:)
    canım annem geç kalmanızı istemez çünkü o erken kaldırmada oğlum kahvaltısını da yapsın,iyice uyansın, benle sohbet de etsin mantığı vardır:)

seni canından ve her şeyden çok seven tüm iyi kalpli annelerin anneler günü kutlu olsun
  • saat 8'de, öğlen oldu kalk diyen benim annemden daha normal olan annedir.
    insan bir yerden sonra cidden annesine benzemeye başlıyor. aynı şeyi ben de yapmaya başladım.
  • ayrıca gençlik dönemlerinde "yarım saat sonra ocağın altını kapat ben 5 dakika komşuya çıkıp geliyorum." diyen annedir.

insanın anası da yalan söylerse bu insan ne yapsın ?
  • aynı anne eve dönüş saatinizin üzerine iki-üç saat ekleyerek sitem edecek, davranışlarınızı yaşınızı beş yaş fazla söyleyerek eleştirecek, biraz kilo verdiğiniz takdirde zafiyet sınırındaymışsınız gibi davranacaktır. canım annem
  • ilkokuldayken hep yerdim bu numarayı, üniversiteye geçince işler değişti tabii...
  • annem yapar insanı sinir eder-di. sonra ben kendi evime geçince o zulüm bitti.
    yemin ettim ben oğluma yapmicam diye.
    okula başladı, sabahları öperek uyandırıyorum.
  • aynı zamanda "kalk kalk! zile basan var!" diye yataktan hoplatmak suretiyle kaldırdığı da olmuştur.
  • "uyan bak kar yağmış" diyen anneden iyidir.
  • uyanmazsan ışığı açık bırakır gider, öyle huyları da vardır.