şükela:  tümü | bugün
 • kulaklığıda kulağıma takmak suretiyle ölmezsem bu kış gerçekleştireceğim eylem. yer seçimi doğa içinde bir yer olacağı için kalabalık olması ve aradığım romantizmi yakalayamama ihtimalim kesinlikle mevzu bahis değil.
 • geçen hafta yaptım. sevdiğim kadınla ayrıldık aylar önce. kar yağıyordu geçen hafta gece. öyle yürüdüm kafamı kaldırdım kar değdi yüzüme gözüme. yutkundum. seviyorum lan kendimi dedim sonra gülümsedim keşke burada beni görse keşke neler yaşadığımı bilse diye iç geçirdim devam ettim yürümeye çöp toplayan amcalara selam vererek. yani yürümeye devam etmek lazım galiba. kar yağsa da.

  --- spoiler ---

  https://www.youtube.com/watch?v=y8awff7eac4
  --- spoiler ---
 • izmir'de yaşamaya dair sevmediğim az sayıda şeyden biri bunu yapamıyor olmak. oysa dünyanın en keyifli şeylerinden biridir. güzel, sakin bir müzik, hatta tek kulak açık olacak dışarıdaki sessizliği de hissedebilmek için. kar güzel şey, özellikle de yeni yağıyorsa o beyazlığıyla insanın ruhunu temizlemesine fırsat veriyor.
 • öğrencilik yıllarında kütahya' da sık sık yaptığımız çok zevkli bir eylem. taze yağan karın çıkardığı sesleri dinlemek, şehrin sessizliği, bir de gece kokoreçle bitiyorsa, işte hayat bu hissi.

  şiddetle tavsiye edilir.
 • istanbul'da yaşayanların eve gidebilmek için her kar yağışında yaptıkları eylem. böyle olunca çok da romantik olmuyor...

  (bkz: 6 ocak 2017 istanbul kar yağışı)
 • sadece üst katmanı donmuş süs havuzunun üstünde yürüyen kuzeni, buza taşı koymak suretiyle suyun içine sokmak kadar eğlenceli değildir.

  ama o sessizlikte yürümek rahatlatıcıdır o ayrı, özellikle iklim değişikliği nedeniyle ankara'da eskisi kadar yoğun kar yağışı olmuyor. hasret kaldık
 • askerliğimin rutini idi.

  + 3000m rakım , lapa lapa kar, normal insanın boş elle çıkamayacağı mevzilere silahı, mühimattı , erzakı ve kömür çuvalı ile çıkmış, -30 dereceye aldırmadan 12 saat nöbet tutan mehmetçiğe devriye atmak...

  kar güzeldir de, garibana hep soğuk yağar be...
 • hayatı romantizm tadında yaşayan insanların yapacağı iştir.
  tehlikelidir, filmlerde gördüğünüz sahneler güzel de bunları türkye'de yapmak yürek ister.
 • en sevdiğim aktivitelerden biridir; gecenin sessizliği, yeni yağmış bembeyaz karın eziliş sesine karışan nefes sesi, ağızdan çıkan buhar. kafayı toplamak ve düşünmek için birebirdir. mis gibi de melankoli barındırır.
 • mecidiyeköy civarlarında oturuyorum ve bu eylemden inanılmaz keyif alıyorum. gece yarısı büyükdere, halaskargazi ve cumhuriyet caddeleri üzerinden taksim meydanına kadar yapılan yürüyüş bana kış mevsimini sevdiren yegane şeylerden biridir. sokak lambalarından karın lapa lapa yağışını izlemek, o lapa lapa yağan karın gözlerine, burnuna, ağzına dokunması. şehrin sessizliği ve ayaklarımın altından çıkan kar ezilme sesi yok mu? ( kıfş kıfş kıfş)

  (not: kar ezilme efektini çok kötü verdim farkındayım)