şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ancak gösteriş olabilir. sonuçta altı üstü zamanı gösteriyor. bu başlığı açarken içinde işlemci, işletim sistemi bulunan akıllı saatler değerlendirme dışı tutulmuştur. gerçi bence onlar da gereksiz.

yazarların %95,8'i bu öneriye sözde karşı çıkmış ve saatin aksesuar olduğunu belirtmiş. oysa saatin işlevinin zamanı göstermek olmadığını, aksesuar olduğunu kabullenerek benim iddiamı onaylıyorlar. afedersiniz de afrika'da, dünyanın çok çeşitli ücra köşelerinde, türkiye'de 3 kuruş paraya talim ederek yaşam savaşı veren, açlıktan ölen o kadar insan varken aksesuar diye saate 1000,5000, 10000, 100000, 750000 dolar verenlerin ta amk. dünyada herkese azami ücret sınırı getireceksin de bu kendini bir şey sanan çakma küçük burjuvalar görecek amk. hem herkese yetecek kadar var olan dünya kaynakları daha adil paylaşılır. adamın cebine 3-5 kuruş fazla para geçmiş, saate, telefona harcayarak sınıf atlayacağını sanıyor. ulan çoğunuz patron tarafından iliğine kadar sömürülen ya da sıradan bir memuriyete talim eden orta sınıf beyaz yakalı adamlar değil misiniz? neyin tatavası bu? iş toplantılarında çok önemliymiş ahahah.
  • (bkz: sana ne)

not: casio f-91w spor
  • paranın olması der noktalarım.
  • 100 lirası saat içindir, kalan 1000 lirası zamanı satın almak için.

randevularını planlar, hızlı notlar almanızı sağlar, günlük yaşamsal faaliyetlerinizin kaydını tutmak, yeri geldiğinde sizi uyarmak, beslenme düzeninizi kaydetmek ve gerektiğinde uyarılarda bulunmak, bulunduğunuz ortamlari ve bu ortamlarda geçirdiğiniz zamanları kaydetmek, verileri toplayıp analiz etmenizi sağlamak, kısaca doğru kullanımda kişisel asistanınız olur. zaman yönetimi sayesinde size zaman kazandır, yanı 1000 lira vererek zamanı satın alırsınız.

edit; çok mesaj geldi, buraya ekleme yapayım dedim. geçen seneye kadar gear s3 kullanıyordum şimdi s4. s3'ü aldiğimda fiyatı 1100lira civarindaydi. şimdi de bulunabiliyor o fiyata. ama yeni nesil akıllı saatler 2000den başlıyor. entryde bahsettigim herşeyi de yapabiliyorsunuz bu saatlerle.
  • uzun süre dayanacak bir saate sahip olmayı istemek. 275 eur'a aldığım isviçre malı saat 14 senedir çalışıyor, 14 senedir keyifle kullanıyorum meselâ. pilli bir saat, içindeki makina 14 dolara satılıyor. yani para tutan şey kasa, işçilik, gümrük, perakendeci filan... kasa ve bilezik komple çelik, taş gibi, kolay öldüremem. mekanizması bozulsa 14 dolara eta'dan sipariş eder, kullanmaya devam ederim. bu yüzden mantıklıdır 100 liradan fazla ödemek. bugün 100 lira ve altında meblağlara alınacak saat fazla dayanıklı olmayacaktır, asker casio'su hariç.

edit: bak hele, telefondan bakılıyomuş saate, saat takmanın tek amacı prestijmiş, 10 lira verilmezmiş filan... akıllı seni... son 10 aydır ana ulaşım aracım bisiklet, şu an kol saati çok daha önemli ve yerini telefon filan tutmaz. olmayacak zamanda pili bitince sıvazlarsın telefonunu, gösterir belki saati.

saat aksesuarın ötesindedir, ihtiyaçtır. pahalısı bir noktaya kadar kalite ve dayanıklılık, bir noktadan sonra prestij bir noktadan sonra görgüsüzlüktür. saatin işini telefon da görür demek ise osurup osurup ipe dizmektir, bu da benim sikim hüsnü demektir.
  • zamanı öğrenmek için 10 lira bile vermenize gerek yok. zaten sürekli yanımızda taşıdığımız ve boş olduğumuz her an kurcaladığımız telefonumuzda saat özelliği var.

saat sadece bir aksesuardır ve pahalı saat takmanın tek amacı da prestijdir. lafı dolandırmaya hiç gerek yok.
  • saat erkeğin aksesuarıdır. o yüzden yüz lira değil binlerce lira bile verilebilir. pahalı saat almak gösteriş de değildir.
  • saat bir araç değil aksesuardır. ben küpe, kolye, bileklik içiçn kuruş vermem. erkeğim, takmıyorum. kadın için olanları yani. bunların da alıcısı vardır. kol saatine araba parası da verir. bazıları da tesbih bastasıdır, binlerce liraya tesbih alırlar.