şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşımın kafede işe girdiğinden beri aldığı ücrettir. köpek gibi suyun içinde çalışıyor adam günde 10 saat aldığı ücret 30 lira. komik evet. türkiye burası. yaşaması zor ölmesi kolay memleket.
  • sırf çalışıyor olmak için çalışmak dedikleri bu olsa gerek. kimse kimseyi silah zoruyla çalıştırmadığı sürece kendim ettim kendim buldum'dan başka bir şey değildir.
  • suriye ve özbekistan gelen insanlardan ise o para ona yeterlidir. çalışıp hakkını da veriyordur umarım. çalışmak ayıp değil 3 tl ye arkadaşı için ajitasyon yapmak hiç değil.
  • sokakta simit veya şişe su satsa daha fazla kazanır dedirten başlık. ayrıca olay troll sanırım. saati 3 liraya suriyeliler bile çalışmaz.
  • saati 3 liraya çalışmak yorucu, üzücü fakat onurlu bir eylemdir. el açmak yerine ter akıtmaktır.

vahim olan budur;

(bkz: saati 3 liraya insan çalıştırmak)
  • suriye ve özbek insanlara saati 3 tl den çalışmayı reva gören vicdansız insanı engellememi sağlayan başlık.
    artık çoğu türk'ün fakir, zor durumda olan suriyelileri kıskandığını düşünmeye başladım. en kötü işlerde çalışıyorlar, dilenmek zorunda kalıyorlar, merhametsiz türk insanı tarafından sürekli eziliyorlar. hala neyini çekemiyorsnuz.
  • oha amk, ben 2012'de cafede günlük 45 liraya çalışıyodum. ezdirmeyin lan kendinizi.
  • onurlu insan çalışır. dilencilik de yapabilirdi. bazen cidden onursuzlara özeniyorum. keşke ben de dilencilik yapabilsem gül gibi yaşardım.
  • saati üç liraya kimse çalışmaz diyen fildişi kule sakinlerini görmemizi sağlayan başlıktır.

valla ben çalıştım saati üç liraya. garsonluk yaptım, yine aynı paraya kitapçıda çalıştım. insanların şımarıklıklarına karşı nezaketimi muhafaza ederek işimi yaptım.

allahaşkına hangi ülkede yaşadığınızın bir farkına varın.
    evet insanlar yok pahasına çalıştırılıyor, emekleri sömürülüyor. sadece sizin durduğunuz yerden görünmüyor bunlar.