• arkadaşımın kafede işe girdiğinden beri aldığı ücrettir. köpek gibi suyun içinde çalışıyor adam günde 10 saat aldığı ücret 30 lira. komik evet. türkiye burası. yaşaması zor ölmesi kolay memleket.
  • saati 3 liraya çalışmak yorucu, üzücü fakat onurlu bir eylemdir. el açmak yerine ter akıtmaktır.

vahim olan budur;

(bkz: saati 3 liraya insan çalıştırmak)
  • üniversite sonrası bir ara bende yaptım. verdikleri parayı duyduğumda ilk gün gecesi bırakmıştım. parayı bana banka havalesi ile yolladılar banka da o paradan 13 tl kesmişti sağ olsun. 20 tl altı da para çekemediğim için para hala bankada duruyor.
  • sokakta simit veya şişe su satsa daha fazla kazanır dedirten başlık. ayrıca olay troll sanırım. saati 3 liraya suriyeliler bile çalışmaz.
  • suriye ve özbek insanlara saati 3 tl den çalışmayı reva gören vicdansız insanı engellememi sağlayan başlık.
    artık çoğu türk'ün fakir, zor durumda olan suriyelileri kıskandığını düşünmeye başladım. en kötü işlerde çalışıyorlar, dilenmek zorunda kalıyorlar, merhametsiz türk insanı tarafından sürekli eziliyorlar. hala neyini çekemiyorsnuz.
  • beyinsiz ikiyüzlü eksiciler, çay nedir ki 3 lira çok para, meşrubat 4 liraya satılır mi? bakkalda bile 2 lira, bir tabak yemek 15 lira olur mu? vb eleştirileri yapmadan önce bir düşünün. o içmiş olduğun çay da veya aldığın hizmette böyle giderler var. sen çaya git 5 lira yemeğe de 25 lira ver bakalım bulasik saati ne kadara çalışacak. rekabet ve devlet politikası böyle bir şey işte. istersen çine git orda aylık olarak 100 dolar bile almıyorlar günde 12 saat çalışmak da çabası. gerekli matematik hesabını yaparsın artık
  • sırf çalışıyor olmak için çalışmak dedikleri bu olsa gerek. kimse kimseyi silah zoruyla çalıştırmadığı sürece kendim ettim kendim buldum'dan başka bir şey değildir.
  • 2013 senesinde saati 5-6 liraya çalışıyordum. öğrenci olduğumdan ve temel ihtiyaçlarımın dışında amacım tatil için para biriktirmek olduğundan yaklaşık 6 ay haftasonları çalıştım ve sonra ayrıldım.

tanım: kimsenin içinde bulunmasını istemediğim durum.
  • saati üç liraya çalışmak köleliktir. çoğunuz onore etmiş. dilenin kardeşim çalışmayın. çok ciddiyim. karton açın saati 3 liraya çalıştırıyorlardı diye. bildiğin gönüllü köle yapmışlar bizi.3 liraya çalışırım diyorlar ya. çıldıracam. hayattan nasıl bir tokat yediniz de saati 3 liraya çalışıyorsunuz ve bunu doğru bir davranışmış gibi gösteriyorsunuz? empati kurayım diyorum sadece birine bakmakla yükümlüysem çalışırım diyorum kendime. ama sosyal devlet olsak ona da gerek kalmaz ya.neyse..
  • geçen sene üniversitedeyken başka iş bulamadığım için 3,5 liraya bulaşıkçılık yapmıştım, garipti. diğer alternatifim ise kentin yarısını sabahtan akşama kadar dolaşarak evlere broşür dağıtmaktı yani mecbur kaldım.
    1-2 hafta sonra diğer pozisyonlarda da birkaç gün takılarak aşçılık yapmaya başladım. 2 ay sonrada bıraktım. aşçıyken en azından karnım doyuyordu .
    işin komik tarafı çok gösterişli, dışarıdan kaliteli gibi görünen, küçük kentlerde zincirleşmiş (en son farklı küçük şehirlerde 17 şubesi vardı ama istanbul izmir gibi yerlerde şubesi yoktu ne hikmetse) ambleminde kovboy bulunan bir işletmeydi ama 5-6 konyalı vizyonsuz insanın ortaklığıyla, tamamıyle amerikan özentiliğiyle oluşturulmuş bir markaymış. tabi herşeyi içine girince daha iyi anlıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap