şükela:  tümü | bugün
  • bir kaç yıl önce sivasta başıma geldi.
    üniversteye vizeye yetişmem gerekiyordu ve gece geç saate kadar çalıştığımdan geç uyandım ve koşa koşa durağa gittim geç kalktığımdan.
    saatim yok, telefonunda şarjı bitmişti(şarj aletim yanımda ama sınavdan sonra şarj edicem çünkü zaman yok) ve o nefese nefese halimle, benden önce gelip durakta tek başına üniversite otobüsü bekleyen hanım efendiye saat kaç diye sorduğumda bana "kusura bakmayın sevgilim var" demesiyle beynimin mavi ekran vermesine sebeb olmuştu.
    elinde notlarla koşa koşa durağa gelip nefes nefese kalan ve aceleyle çıktığı için üstü başı düzgün olmayan biri ; açıkca belliki sınava geç kalmış olduğu halinden belli olan biri, sana o aceleyle saat sorarak nasıl yavşayabilir ? bir düşünmek gerek.

kim kaldırıyor bu türk kızlarının götünü bilmem ama bazıları cidden kendini kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor.
  • sevgilisinin mesajlarina da s.v. diye cevap veren urruspidir.
  • o nasil bir saat sormadir yarabbii...!seni tanimak istiyorum yigidim,beni mutlaka ara!!
  • yok bide saatin kaç olduğunu mu söyleyecekti? maşallah terterimiz anadolu kezbanı işte.
  • o dediğin şey bölgeye göre değişiyor.

mesela anadolu bölgesinde saat sormak '' seninle akrep ve yelkovan olalım mı '' anlamına geldiği için, kız seni doğal olarak reddetmiş olabilir.

okumuş cahil seni!
  • 'taciz iftirası' ihtimalini hesap etmeksizin bu devirde bir kadının yanından bile geçene şaşıran biri olarak; saat sorabilme cesareti gösterebilmiş arkadaşa yine de ucuz yırttığını hatırlatma ihtiyacı hissettiğim absürt olay.
  • dünya göt günü'nü hiç duydunuz mu?

bakın dostlar, bu önemli günü sürekli atlıyoruz ancak dünya göt günü insanoğlu medeniyeti için çok önemli bir gündür.

ne yazık ki, toplumumuz anneleri tarafından yetiştirilmiş badak moron bireyler tarafından yeniden dizayn edilirken dünya göt günü de tamamen unutturuldu.

oysa dünya göt günü, yılın her günü kutlanan çok harika bir gelenekti.

bu geleneğimizde her insan, çevresinde gördüğü bir göte çiçek vererek ve dünya göt gününü kutlarım diyerek tebrik ederdi.

işte sonra, ana kuzusu oğlanlar dünya toplumlarında iktidarı ele geçirince dünya göt gününü kaldırdılar, ama kadınlara çiçek verme alışkanlığı bir türlü toplumun hafızasından silinemedi.

biz yine de çevremizde gördüğümüz kadınların dünya göt gününü huşu içinde kutlayalım.
  • kadınlara bu denli yapılan baskılar sonucu ortaya böyle şeylerin çıkması örneği.
  • (bkz: kezban)