şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kafalarını rahatlatmak için yaptıklarını düşünüyorum. zira bu ülkede neyin muhabbetini yapacak olsan sonu boş en nihayetinde.
 • boş insandır. zorlasam 2 saati geçmez öyle boş bir iş şu futbol. bir de twitter’da olsun ekşide olsun sürekli gündemde olmasını anlamıyorum. daha önemli şeyler konuşulacakken kimin kaç kuruşa transfer olduğu hangi takımın penaltıya kaldığının tartışıldığı ülke tabiki de muz cumhuriyetine döner. ayakta uyuyun siz. millet uzaya gitmeyi konuşsun bilim yapsın
  bizim ülkemiz 20 yıl önce de 20 yıl sonra da aynı muhabbeti yapar merak etmeyin. bu iş hobi değil artık bir hastalık boyutuna vardı ülkemizde.
 • uzaya gitmeyi konuşup, bilim yapan ülkeler, bizden daha fazla futbol vb sporların konuşulduğu, ilgilenildiği yerler.

  bi bitmedi şu futbolla, survivor ile toplum uyutuluyor geyiği. bilimde ve medeniyette ileri ülkelerde 7/24 nat geo izliyorlar sanırsın. adamlar bizden daha fazla futbol ve basketbolu takip ediyor. adamların tv programları, dizileri, bir show programları var. bizdeki milleti uyutuyor denilen programlar onlarınkinin yanında aşırı tırt kalmakta, amatörü eğlendirmekte.

  edit: evet futbolda da sadece fanatize olan millet biziz. özellikle diğer akdeniz ülkelerinde falan hiç tribün olayları gerçekleşmez.

  euro 2016'da ingiliz ve rus taraftarlarının muzip atışması

  isveçli taraftarların birbirlerine sevgi gösterisi

  italyan taraftarların birbirine şakasına bomba atıp yüzlerce kişiyi yaralaması falan bunlar işte avrupalı medeni ülkelerde gördüğümüz insanların ilim konuşurken teneffüs vakti hafif muzırlıkları.