şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çağımızın "kendini gösterme" hastalığına yakalanan kadındır. bunların erkek versiyonu da kuaförden çıkmaz.

bir erkek olarak, bir kadında samimiyette çok dikkat ediyorum. gabriel garcia marquez'in dediği gibi, "bazı kadınlar saatlerce makyaj yapar,
    bazıları ise sadece gülümser."

önemli olan bence bu samimiyettir.

çok sevdiğim rus yazar, fyodor mihailoviç dostoyevski'de zaten, aşkı yorumlarken;

"sevmek güzel birinde aşkı aramak değil, o kişide bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında kendini bulmaktır." der.

duygular, görüntüden önemlidir.
  • tanım: eski ev arkadaşım
    aynı işe gitmemize rağmen o sabah benden 2 saat önce kalkardı. 1 saat boyunca ayna karşısında makyaj yapar sonraki 1 saatte de fön-maşa her ne isterse onu yapardı. 10 tane kıyafet giyip çıkarırdı. bazı akşamlar evde canı sıkılır oturur saçma sapan makyaj videoları izler ve onları denerdi.
    bilemiyorum bazı kadınlarda makyaj tutku haline gelebiliyor. gerçekten seviyorlar. ama bazı kadınlar ise sırf kendini beğendirmek, ilgi çekmek, buraların en güzeli benim havalarına girmek için saatlerce uğraşıyorlar sanırım. hiç gerek yok böyle işler yapmaya.
    sevgili kadınlar, hepimiz çok güzeliz aslında. böyle düşünmek lazım. o kadar çok makyaj yaparak cildimizi mahvetmekten başka bir şey yapmıyoruz bence.
    yukarıdaki yazar arkadaşın da dediği gibi, bir kadının en güzel makyajı gülümsemesidir.
  • kendisiyle uğraşmayı seven kadındır. mükemmelliyetçidirler genelde. en küçük kusuru affetmezler.

- rimel'in günlükleri-
  • makyajsız haliyle denize,havuza giremeyeni görünce bu gözler,bu eziyeti kendinize yaptığınıza inanamadım.
    makyajsız haliyle,kendince kendisinden güzel ve temiz yüzlü bulduğu kişiye öfkesini yansıtanı gördü bu gözler.
    evet,nanoteknoloji çağındayız ve evet kullandığımız en küçük makineler bile bir kirlilik yaratıyor,hava olabildiğince nemli,atmosferimiz gitgide kirleniyorken ,yüzümüzün ışıltısı azalıyor ,gözaltlarımız kararıyor,cildimiz kirlendiği için,nefes alamadığı için soluklaşıyor olabilir ama ağır makyajınız,cildinize bu saydıklarımdan daha fazla zarar vermenize sebep oluyor bilin istedim.
    yüzünüz kadar havanın da değil kendinizin kirlettiği yüreklerinize de zaman ayırmanız dileğiyle.