şükela:  tümü | bugün
  • kafamdaki ideal mesai saatleridir. mesaide toplasan zaten 2-3 saat bosa geciyor her gün. sabah saat 10a kadar zor aciliyorsun, aksam 5 gibi de bitse de gitsek diyorsun. bunun yerine sabah evde adam gibi kahvaltini yap, milliyet.com.tr'ye evinde gir, gel ofisine dinc bir sekilde ise basla. ogle arasi yok, yemek masrafi da olmayacak sirket icin. arada birkac kere cay, kahve icersin olur biter. ısin mi uzadi, saat 4'ten sonra kalirsin biraz. aksami da kacirmazsin, gunun bosa gitmez.

bu arada adim baran..
  • bir anne olarak uzun zamandır hayalini kurduğum mesai saatleri..sabah çocuğuma güzelce kahvaltisini yaptırıp okula göndereyim. kendim de hazırlanıp nispeten rahatlamış trafik sayesinde çok yorulmadan ve stress yaşamadan dinç bir şekilde 10'da mesaime başlayayım. saat 1 civarı kısa bir yemek molasından başka aram olmasın, 4'e kadar durmaksızın çalışayim. sonra işten çıkıp ekmek, süt alıp eve geleyim. akşam yemeğini yapayim, sonra cocuğumu evde karşılayayım..akşam da güzel güzel o ödevlerini yapsın, biz tv izleyelim, kitap okuyalim, çay içelim, olmaz mı sevgili patronlar? emin olun böyle bir çalışandan 9-6 çalışana göre çok daha fazla verim alırsınız. çalışanlarınız işini seveceği için personel sirkülasyonunuz az olur, böylece bilgi kaybı yaşamazsınız, yeni eleman alıp işi öğreninceye kadar çok da bir katkı sağlayamadıği halde maaş ödemezsiniz. ofisteki bilgisayarların da gereksiz yere 3 saat fazla çalışmasını engelleyip elektrik faturanızı azaltırsiniz..emin olun 9-10 arası ve 16:30-18:00 arası kimse adam gibi çalışmıyor..herkes internette geziyor o saatlerde ya da çay içip geyik muhabbeti yapıyor. bilginize sunarım :)
  • olsa güzel olacak saatlerdir ancak insanoğlunu da unutmamak lazım

10-4 yaptığın zaman da 10-11 arası ve 3-4 arası kimse çalışmamaya başlar
  • böyle güzide bir kurum tanıyorum ama girebilmek için nasıl bir yol izlenir fikrim yok. sağlam torpil gerekebilir.

(bkz: üniversitedeki öğrenci işleri departmanları)

inanın pek çoğunun mesaisi böyledir. saat 10 ile 4 arası yakaladın yakaladın yoksa geçmiş olsun direkt yarına sarkar işlerin. bir de 12 ile 1 arası tatil unutmadan onu da ekleyim.
  • sahip olduğum mesai saatleridir. işin kötü tarafı, buradan kovulsam başka iş beğenmem. alıştı bi kere bünye.
  • "adım baran"'dan sonrasını okumadığım fikir.
  • ömür uzatır, sağlığa sağlık, keyife keyif katar,

sabah ya da akşam sporu yapabilirsin , işten çıkıyorsun gün bitmemiş hala senin, çalışma arkadaşların da iyiyse ötesi yoktur.