şükela:  tümü | bugün
  • bitane vardı bizim böyle, sabah servise binerken yüzünü eliyle kapatıp "günaydın" der; yada yere duvara falan bakıyor olurdu, saçları da kapşonla kapatılmış bi şekilde. işe gidince tualette kızı full makyaj sanatını icra ederken bulurdum elbet, ben çıkarken kendisi hala orda olduğundan öğlen tekrar rastlaştığımızda tamamen başka birine dönüşürdü ve sabahki halinin tersine etrafa gülücükler saçıp ortalarda dolanırdı. galiba;
    (bkz: londradabirturkkizi)
  • şöyle ki ; bende de bunun bir değişik versiyonu var. 8de başlayan okula vs. vs.. yadırgamamak lazım neden böyle yapıyosun dememek lazım. çünkü neden dersiniz. çirkinim der. susar kalırsınız napsın kız.
  • araba kullanırken makyaj yapma yeteneğine sahip kızdır.
  • benim saygı duyduğum kız. makyaj yapıyorum diye badana yapmıyosa bize de faydası olan kız aynı zamanda, iş yerinin görüntü kalitesini arttırır
  • şaşırılmaması gereken kızdır. eli alışkınsa öyle 96152 saatte yapılmış gibi görünen makyajı 15 dakikada yapabilir.
  • darmadağın gelse hakkında on kat kötü konuşulacak olan kızdır.
  • kendini, hayati, güzel olmayi seviyordur.
  • sabah işe full makyaj gelmekten pozitif olma anlamını çıkaran kezbanyusları ortaya çıkartan kızdır. bu hanım kızımız ya tikicandır ya da evde kalmış/kalmak üzere olduğunu anlayan bir kızımızdır. kaportayı düzelterek pazarlamanın önemini kavramıştır.
  • ya geceden astarını çekip sabah uyanır uyanmaz üstünü tamamlıyordur ya da çalar saat ile mükemmel bir birliktelik kurmuştur,sabah erken uyanıp makyaj yapmak her baba yiğidin harcı değil:)