şükela:  tümü | bugün
  • yanında sigara da varsa tamamdır.
    almanlar buna nuttenfrühstück adını koymuşlar.
    yani; orospu kahvaltısı.

not: 20 senede kıdemli kaşar olmuşum meğer. hatta puffmutter sayılabilirim.

bazı sorulara yanıtlar:

frage: nuttenfrühstück kelimesinin erkekler için karşılığı nedir?

antwort: yok. ama bulabiliriz. erkek orospular için almanca isimler mevcut. mesela:

strichjunge (sürtük oğlan),stricher (sürtük) : genelde eşcinsel orusbular için kullanılır.

gigolo, callboy: zengin kadınlarla yatan orusbular.

lustknabe (şehvet oğlanı), lustbube (şehvet bebeği) : bu da genelde “parlak oğlan” anlamında gay orusbular için.

achtgroschenjunge ( sekiz kuruş oğlanı) : ucuz erkek orospu. kadın erkek müşteri farketmez.

mietrammler (kiralık tokmakçı):
    (bkz: mieten), (bkz: rammen) = tokmaklamak, vurmak
    bu da sanırım abazan, maço orospular için.

evet. örnekler yukarda. şimdi size en uygun olan kelimeyi alıp sonuna “frühstück” kelimesini ekleyin. kahvaltınız için en uygun isim bulunmuştur. afiyet olsun.

soru: mideyi ekşitmez mi?
    cevap: ekşitir. bir tane natron tableti yutarsanız hiçbir şey olmaz.
    (bkz: karbonat)
    (bkz: sodyum hidrojen karbonat)
    (bkz: sodyum bikarbonat)

karbonat editi:
    ben senelerdir karbonat kullanıyorum. tablet olarak da, toz olarak da. şu ana dek bir yan etki görmedim. sıcak havada ayaklar kokmasın diye ayakkabının içine de karbonat dökerim. ter kokusuna karşı deodorant olarak da kullanırım. koltuk altıma, götüme her tarafıma sürerim. meyve sebzeyi karbonatlı suda da yıkarım.
    çok yönlü bir meret bu karbonat. çok faydasını gördüm. lakin etkisi kişiden kişiye değişebilir. mide problemi olanlar doktora danışmadan öyle internette her okuduğunu uygulamamalı.
    benim hayatımda iki tane mucizevi ürün var bu şekilde. karbonat ve elma sirkesi. bir de gümüş suyu. sırf bilgi olsun diye paylaşıyorum. ama doktora danışmadan kullanmayın. ölüyle mölüyle uğraşamam.

edit:
    gençler, romalılar!
    tekrar yazıyorum. karbonat yazdığıma pişman etmen beni!
    ben senelerdir kullanıyorum. benim kullandığım e500ii koduyla bilinen nahco3 formüllü zımbırtı. viki
    ben bir yan etki görmedim hatta çok da memnunum ama bir bilene danışmadan kullanmayın zira burada sözlükte kötü tecrübeler edinmiş yazar arkadaşlar da varmış.
    entry linki:
    (bkz: #107231980)
  • etçil bir insansanız yapmamanız gerekir.

mideniz aç karnına içeceğiniz kahve nedeniyle hydrochloric acid (bkz: çamaşır suyu) üretecektir. bir süre sonra mide çeperine zarar vermeye başlayacak olan bu asiti gitgide daha az salgılayacaktır ki mideniz delinmesin.

fakat mideniz hydrochloric acid salgısını az az kullanmaya alışmaya başladığında midenizde yemeklerde yiyeceğiniz özellikle orta veya az pişmiş dana etini yeterince sindirememe sorunu baş gösterir. her et yediğinizde sindirilemeden atılan etler yüzünden karnınız ağrır.

böbrek üstü bezlerinizde fonksiyonel bir bozukluk yoksa başka bir sakıncası yoktur. böbrek üstü bezlerinizde sıkıntı varsa kahve yüzünden demir, çinko ve magnezyum mineralleri yeterince kana karışamadan atılır. hatta sıkıntı büyükse koca koca böbrek taşları sizi bekler.

tüm bunları bilmeme rağmen her sabah 2-3 kupa kahveyi aç karna içerim. genelde kahvaltı yapmam, öğle yemeğine kadar pek bir şey yemem. her et yediğimde karnım ağrır. böbreğimde de sorun var.
  • "göt kahveye alıştı içmeden sıçamıyor" diyerek katıldığım etkinlik.
  • kendime saygı duyuyorum ama bunun için önce kahve içmeye ihtiyacım var hareketi. lütfen ön yargıları yıkalım.
  • ecnebi filmlerde falan görüp bir kültür haline getiremediğim şey.

olum sabahları kahve içince midem bulanıyor,amerikalılarda nasıl bir bünye var da koca bardaklarda tüketiyorlar.yoksa bütün bunlar amerikan oyunu mu?

özellikle filtre kahve falan hiç içilmiyor,o beni daha beter yapıyor. bütün bu emareler ortadoğulu olduğuma kanıt.
  • şöyle güzel demli bir çayın eşlik ettiği peynirli, domatesli, kekikli zeytinli kahvaltı dururken zorunlu değilsem yanaşmam dediğim eylem. kahvaltıdan sonra olursa olur.
  • güne başlamanın en keyifli yollarından biri. hele bi de böyle yeni çekilmiş mis gibi kokan bir kahveyse içilen, doruklara çıkarır insanı.

edit: madem ortam oldu şunları da yazayım da kahve alırken belki yardımı dokunur;

yemen kahvesi

asitliği, aroması dengeli olan yemen kahvesi kalitesi, doğallığı ve üretim azlığı nedeniyle dünyanın en değerli kahvesidir. benim de en sevdiklerimdendir. orta-sert içimlidir.

kenya kahvesi

meyveli ve asidite oranı oldukça yüksek çekirdeklere sahip bir kahve. çok ilginçtir kenya kahvesinin tadı zaman zaman şarabı andırabiliyor.

brezilya kahvesi

genel olarak türk kahvesi için uygun görülen brezilya kahvesi için hafif tatlı ve fındıksı aroması var diyebiliriz.

guatemala kahvesi

baharatlı, meyvemsi ve bazen isli tatlarıyla dikkat çeken kahvelerin genel olarak çok az asitli olduğunu söyleyebilirim.

kolombiya kahvesi

kuzey amerika’da en çok aranan kahvedir. bahçe ve rakım değiştikçe aroması değişir. engebeli arazisi nedeniyle zor ama yüksek kaliteli kahve üretilir. dengeli asiditesi ve yumuşak içimi nedeniyle çok sevilir.

kosta rika kahvesi

yüksek rakımlı çiftliklerde yetişen kosta rika kahveleri de en çok aranan kahvelerdendir. yumuşak içimli olması, aroması, kıvamlı ve lezzetli oluşu tercih sebepleridir.

robusta kahve

kafein oranı yüksek ve acı olduğu için kahve severler pek tercih etmeseler de sanayide ucuz ve acı olması nedeniyle tercih ediliyor. çok kavurarak acılığını daha da arttırırlar ki az kahve ile çok kahve tadı alınabilinsin.

tanzanya kahvesi

kavurması oldukça kolay olan bu çekirdek, turunçgiller ve dut benzeri meyveleri akla getiren bir tada sahip. orta içimli bir kahvedir.
  • valla şu an içiyorum. dipçik yapiyor adamı dipçikkkk. bu dipçik söylemesi ne güzel bi kelime yav. diiiiipçikkkk. oh kendime geldim.
  • yemin ederim okurken midem ağrıdı.
  • yazarın yazdıkları'na katılıyorum. fakat çamaşır suyu hydrochloric acid değildir. çamaşır suyu (sodium hypochlorite), yüksek ph değeri ile bazik yapıda olan bir sıvıdır. örnek biraz yanlış olmuş.

hesabın var mı? giriş yap