• antenlerimi düzeltip işe koyulmakla devam edececeğim durumdur,hiç şaşırmıyorum bu aralar.
  • (bkz: devcileyin)
  • bugün bakıyorum da, kocaman bir böceğin insana dönüşüp, naber panpa, demesi kadar ilgi çekci değil. evet.
  • çok kafkaesk bir güne başlanacağının göstergesidir. (bkz: samsa tatlısı)
  • bazen de sabah sabah 6. çorap tekini bulamayıp sinirlenmeyi beraberinde getirir.
  • sanırım bu sabah başıma geldi. içim içime sığmaz iken gövdem sanki gregor samsa'nın o sabah başına geldiği gibi devasa büyümüştü. ama bacaklarım aksine incecikti.

önceleri kendimi yalnız hissederdim. kafamın içindeki bir yalnızlıktı bu. ama artık ötekileşmiş de hissediyorum. alphonse karr demiş ki; her insanın üç kişiliği vardır; olduğu, göründüğü ve olduğunu sandığı. ama benim karakterim paramparça olmuş durumda. kendimi kelimelerle tanımlayamıyorum.

bir sabah artık uzun zamandır yaşadığım bu topluma ait olmadığımı anlıyorum. kendimi burjuvazi bir mertebeye yerleştirerek söylemiyorum bunu. konuştuğum dil bile başka gibi geliyor bana. sanki bu toplumda hiç yaşamamışım gibi gün boyunca şahit olduğum hemen her şey batıyor bana.

kimseyi görmek ve tanımak istemiyorum. insanların gerçek yüzleri yürek burulmasına neden oluyor bende. o yüzden, bu sabah bir böcek olarak uyandım ben ve kendi karanlık düşüncelerimin odasına dip köşelere kaçıyorum.
  • kafka'nın hayal gücünde yaşamaktır.
  • kafka'nın hangi yüzyılın hangi çeyreğinde konuşulup tartışılabileceği muammasını kesinleştiren -klasik edebi eserin metaforuna göndermede bulunma- temalı distopyadır.
  • (bkz: the fly)
hesabın var mı? giriş yap