şükela:  tümü | bugün
  • öğrenci iseniz paha biçilemez. çalışan için sorun teşkil edebilir.

--- spoiler ---
    o anı düşündükçe insana garip bir gülümseme geliyor.
    --- spoiler ---
  • acaba gitse miydim derse düşüncesinden pek hissedilemez bu haz. ancak yerine imza attırıyorsan sıkıntı yok tabi, direk uykuya dalabilirsin.
  • 5 dakikalık uykunun 5 saatlik uykuya bedel olduğu haz.
  • devam zorunluluğu olan bir öğrencinin yaşayamadığı haz.
  • servisi kaçırıp metrobüsle gitmenin getirdiği eziyetten büyük olmayan hazdır.
  • sırf bunun için sabahleyin saati yarım saat öncesine kuruyorum, her on dakikada bir çalıyor ve de her seferinde ertelediğimde içimde bir mutluluk. tabi bu hazin sona engel değil maalesef.
  • öyle tatlı bir şeydir ki bu, vakitli kalkmaya gerek olmayan günlerde bile alarm kurdurtur insana.
    o, alarmı kapatıp da totoşu çevirip sınırsız yatma zevki... cumartesim bu hazla şenlenecek. alarmımı kurdum, bekliyorum.

ayrıca;
    (bkz: çalan saati kapatıp uyumaya devam etmek)
  • tatlı tatlı yemenin acı acı ... sözünü akıllara getiren haz
  • hafta sonları kafanız rahatken daha bir keyfine varılabilecek hazdır. şöyle ki; cumartesi günü sabah 7'ye alarm ayarlanır. alarm çalınca güzelim uyku bölünür, 1-2 saniyelik bir tereddütten sonra o gün okul olmadığı akla gelir. sonra da bölünen o tatlı uykuya devam edilir. uyandıktan sonra çişe gidilip soğuktan donduktan sonra sıcacık yatağa cumburlop atlayarak kat be kat katlanabilir de bu haz. evet, biraz sadistçe fakat alınan zevk bambaşka.
  • tatil gunu uyumakla karsilastirilmamasi gereken, bambaska bir duygu. dunya uzerinde esi benzeri yok bu zevkin.

ayrica en zevklisi ve sucluluk duygusuyla mundar olmayani lisedekiydi.